Jana Klímová z Českého rozhlasu převzala prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky

08.02.2018 13:29

Prestižní novinářská Cena Ferdinanda Peroutky za rok 2017 míří do Českého rozhlasu. Ve středu 7. února udělila Společnost Ferdinanda Peroutky stejnojmenné ceny za rok 2017, z nichž jedna patří redaktorce a analytičce Janě Klímové, která je společně s dalšími novináři členkou investigativního týmu stanice Český rozhlas Radiožurnál.

Jana Klímová z Českého rozhlasu převzala prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Jana Klímová patří mezi respektované ekonomické novináře v České republice a je uznávána odborníky jak v novinářské, tak v ekonomické obci. K získání Ceny Ferdinanda Peroutky jí upřímně gratuluji,” uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Z pohledu investigativního novináře otevřela v posledních letech mnoho závažných kauz v oblasti českého podnikání a politiky. Jednalo se například o podvody kolem prodeje akcií Mostecké uhelné společnosti, pochybný prodej plzeňské Škody, podvody kolem solárních elektráren společnosti ČEZ, obchody nynějšího poradce prezidenta Martina Nejedlého se státními hmotnými rezervami či korunové dluhopisy, které nakoupil současný premiér Andrej Babiš, z nichž nemusí platit daně.  Vzhledem ke své ekonomické specializaci dokáže jako jedna z mála podat tato složitá témata atraktivní a srozumitelnou formou široké laické veřejnosti.

“Přínos Jany Klímové můžeme rozdělit do dvou částí - první z nich je role interpretační – Jana dokáže díky absolutní odbornosti, přesnosti a formulační zdatnosti vysvětlit ty nejsložitější ekonomické problémy nebo kauzy běžnému čtenáři nebo posluchači. Druhá její role je investigativní – v posledních letech Jana otevřela mnoho závažných kauz z oblasti českého byznysu a politiky,” uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný

Jana Klímová a Jakub Szántó, foto: Irena Vodáková

Jana Klímová je absolventkou Vysoké školy zemědělské. Její profesní začátky jsou spojené s působením v Zemědělských, posléze v Zemských novinách, kde se věnovala ekonomické problematice. Té se následně věnovala i v Hospodářských novinách, Mladé frontě Dnes či Respektu. Od roku 2016 je společně s dalšími novináři členkou investigativního týmu stanice Český rozhlas Radiožurnál.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Masarykova univerzita: Další z budov univerzity má nový nápis

8:40 Masarykova univerzita: Další z budov univerzity má nový nápis

Po více než půl roce sundali z budovy na Komenského náměstí dělníci lešení, které ukrývalo i zcela n…