Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře

3.2.2015 3:48 odp.

Jeden z mála opravdových rájů pro běžecké lyžování ve střední Evropě najdou sportovní nadšenci v Jeseníkách. Nejvyšší moravské hory jsou protkány 380 kilometry udržovaných lyžařských běžeckých tras, od okruhů s minimálním převýšením až po náročné trasy se stoupáním na vrcholy hor.

Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lyžaři, ilustrační foto

„V současné době nabízí Jeseníky ideální sněhové podmínky. Naši spolupracovníci denně zajišťují údržbu běžeckých tras po celých horách, takže zde běžkaři najdou stovky kilometrů upravených úseků,“ potvrzuje Andrea Závěšická, ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, které údržbu běžeckých tratí zajišťuje. „Aktuální data o stavu sněhové pokrývky v Jeseníkách najdou zájemci na webových stránkách NavstivteJeseniky.cz. Tam získají také přehled o tom, které tratě jsou aktuálně upravené či sjízdné,“ doplnila Závěšická.

Podle ředitelky Sdružení cestovního ruchu jsou nejvyhledávanějšími úseky pro běžecké lyžování v Jeseníkách tratě z Červenohorského sedla směrem na Praděd či Vřesovou studánku, dále okruhy na Paprsku, na Staroměstsku a trasy okolo sedla Skřítek. „Co se týká tipů na méně známé avšak atraktivní trasy, doporučuji například běžecké trasy v okolí Priessnitzových lázní, úseky z Petříkova do Lipové-lázní nebo okruh od lanovky v Branné na Kronfelzov a zpátky,“ radí běžkařům Andrea Závěšická.

Výborné sněhové podmínky nyní vládnou v Jeseníkách také na dalších místech, třeba na výcvikových okruzích kolem Hotelu Kurzovní a velmi atraktivní je také běžecká trasa kolem Horní Nádrže PVE Dlouhé Stráně, kam se lyžaři mohou nechat vyvézt lanovkou ze ski areálu Kouty.

Jeseníky dokáží uspokojit také příznivce sjezdového lyžování. V posledních letech v horách vyrostlo několik špičkových ski areálů, které kvalitou služeb i sjezdovek směle konkurují lyžařským střediskům v Alpách.

Návštěvníci jesenických hor se mohou spolehnout také na širokou nabídku kvalitních služeb včetně komfortního ubytování v mnoha stylových penzionech či hotelech.

Údržbu lyžařských běžeckých tratí koordinuje Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu za finanční podpory Olomouckého kraje, města Šumperka a další obcí regionu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

12:18 Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

Retenční nádrž zvanou „Vojenská“ zrekonstruovaly u Jiříkova na Šluknovsku v severních Čechách Lesy Č…