Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře

03.02.2015 15:48

Jeden z mála opravdových rájů pro běžecké lyžování ve střední Evropě najdou sportovní nadšenci v Jeseníkách. Nejvyšší moravské hory jsou protkány 380 kilometry udržovaných lyžařských běžeckých tras, od okruhů s minimálním převýšením až po náročné trasy se stoupáním na vrcholy hor.

Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lyžaři, ilustrační foto

„V současné době nabízí Jeseníky ideální sněhové podmínky. Naši spolupracovníci denně zajišťují údržbu běžeckých tras po celých horách, takže zde běžkaři najdou stovky kilometrů upravených úseků,“ potvrzuje Andrea Závěšická, ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, které údržbu běžeckých tratí zajišťuje. „Aktuální data o stavu sněhové pokrývky v Jeseníkách najdou zájemci na webových stránkách NavstivteJeseniky.cz. Tam získají také přehled o tom, které tratě jsou aktuálně upravené či sjízdné,“ doplnila Závěšická.

Podle ředitelky Sdružení cestovního ruchu jsou nejvyhledávanějšími úseky pro běžecké lyžování v Jeseníkách tratě z Červenohorského sedla směrem na Praděd či Vřesovou studánku, dále okruhy na Paprsku, na Staroměstsku a trasy okolo sedla Skřítek. „Co se týká tipů na méně známé avšak atraktivní trasy, doporučuji například běžecké trasy v okolí Priessnitzových lázní, úseky z Petříkova do Lipové-lázní nebo okruh od lanovky v Branné na Kronfelzov a zpátky,“ radí běžkařům Andrea Závěšická.

Výborné sněhové podmínky nyní vládnou v Jeseníkách také na dalších místech, třeba na výcvikových okruzích kolem Hotelu Kurzovní a velmi atraktivní je také běžecká trasa kolem Horní Nádrže PVE Dlouhé Stráně, kam se lyžaři mohou nechat vyvézt lanovkou ze ski areálu Kouty.

Jeseníky dokáží uspokojit také příznivce sjezdového lyžování. V posledních letech v horách vyrostlo několik špičkových ski areálů, které kvalitou služeb i sjezdovek směle konkurují lyžařským střediskům v Alpách.

Návštěvníci jesenických hor se mohou spolehnout také na širokou nabídku kvalitních služeb včetně komfortního ubytování v mnoha stylových penzionech či hotelech.

Údržbu lyžařských běžeckých tratí koordinuje Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu za finanční podpory Olomouckého kraje, města Šumperka a další obcí regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

22:22 ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren)…