Jihočeská hospodářská komora zjistí, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací

12.12.2018 12:45

Přibližně za měsíc začne Jihočeská hospodářská komora (JHK) zjišťovat úroveň digitalizace v podnicích v našem regionu. Jihočeské firmy a instituce tak získají informace o tom, jak jsou na tom s automatizací ve srovnání s podniky v Dolním Bavorsku.

Jihočeská hospodářská komora zjistí, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Zjišťování stavu digitalizace v podnicích je součástí projektu „Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet“, který je financován z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. Projekt realizují Jihočeská hospodářská komora společně s IHK Pasov s cílem napomáhat šíření informací o digitalizaci. Díky workshopům a kooperačním setkáním je digitalizace srozumitelně vysvětlována malým a středním podnikatelům a na konkrétních příkladech také prezentována možnost zavádění do jejich firem. Součástí projektu je i průzkum, který pomůže určit, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací v porovnání s Dolním Bavorskem, a také návrh opatření, která pomohou firmám do budoucna inovovat a být konkurenceschopné. To vše bude základem pro vznik chytrých továren v jižních Čechách.

„Jak jsou na tom podniky s digitalizací bude zjišťovat brněnský Industry Cluster 4.0, což je významný spolek strojírenských a IT firem z Jihomoravského kraje. V rámci šetření proběhne v lednu či únoru 2019 úvodní seminář v Českých Budějovicích, kde se firmy budou moci seznámit s tématem, možnostmi a přínosy šetření. Poté se přistoupí k samotnému dotazníkovému šetření, kde budou firmy odpovídat na necelých 50 otázek a následně se získaná data vyhodnotí. Firmy získají zprávu nebo jakýsi plán digitální transformace,“ uvedl Luděk Keist, ředitel Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK).

V rámci projektu „Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet“ dále vznikne srovnávací studie. Ta popíše stav úrovně zavádění digitalizace v jižních Čechách a Dolním Bavorsku a pomůže nastavit jednoduché mechanizmy k přeměně běžných podniků v takzvané chytré neboli „smart“ firmy. Studie dále stanoví, jaký dopad bude mít zavedení digitálních technologií v příhraničním regionu například z hlediska pracovních míst, potřeby dalšího vzdělávání a podobně.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…