Jihočeské nemocnice: Soutěž Medik roku se vrací. Nově v on-line podobě

06.05.2022 11:19 | Tisková zpráva

Po dvouleté přestávce, kvůli pandemii nemoci covid-19, se v roce 2022 do jihočeských nemocnic vrací oblíbená prestižní soutěž „Medik roku 2022". Novinkou 6. ročníku soutěže, určené pro studenty 4. - 6. ročníků medicíny, je její konání on-line formou.

Jihočeské nemocnice: Soutěž Medik roku se vrací. Nově v on-line podobě
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

Nově také nesoutěží celé týmy, ale jednotlivci. Registrace na stránce ZDE už byla zahájena a poběží po celou dobu soutěže. Ta odstartuje 9. května ve 12 hod a potrvá až do konce měsíce.

Na studenty čekají otázky ze 13 oborů. „Do přípravy soutěžních disciplín se zapojily téměř všechny jihočeské nemocnice. Otázky jsou koncipovány tak, aby nejen prověřily znalosti soutěžících, ale také jim rozšířily obzory a v neposlední řadě je i pobavily,“ vysvětluje člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s., Ing. Michal Čarvaš, MBA. Otázky jsou připraveny poutavou formou, s celou řadou case study doplněných snímky z vyšetření a instruktážními videi, která byla natočena speciálně pro potřeby soutěže. Odbornou záštitu nad soutěží a úrovní disciplín drží náměstek českobudějovické nemocnice pro vědu, výzkum a školství Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D. 

Nejúspěšnější řešitelé soutěžních otázek získají zajímavé ceny a zároveň přednostní právo k účasti v soutěži „Medik roku 2023“, která by se v příštím roce měla konat v obvyklé podobě po celý víkend v jedné z moderních jihočeských nemocnic. Účastníkům letošní soutěže také nabídneme možnost letních stáží v jihočeských nemocnicích s kapesným a zajištěným ubytováním. 

Soutěž „Medik roku“ organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem. Nad letošním ročníkem převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba. „Cílem soutěže je poskytnout odbornou i finanční podporu medikům k jejich dalšímu profesnímu rozvoji a zlepšit jejich povědomí o nemocnicích Jihočeského kraje. Ukázat jim, že i menší, okresní či krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí, moderní technologie a profesní růst. Chceme tak snížit odchody mladých lékařů do zahraničí,“ řekl hejtman Martin Kuba.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Lesníci se připravují na kůrovce, první masivní rojení čekají v květnu

22:03 Lesy ČR: Lesníci se připravují na kůrovce, první masivní rojení čekají v květnu

Aktuální ochlazení zastavilo kůrovce probuzeného nezvykle teplým dubnovým počasím. Na první letošní …