Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde

14. 11. 2019 14:21

Jihočeský kraj, města, policisté a strážníci spojili v letošním roce své síly při realizaci preventivních divadelních představení, které mají seniorům pomoci rozpoznat manipulativní a falešné chování podvodníků.

Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Ve dnech 9., 23. října a 13. listopadu v odpoledních hodinách v Českých Budějovicích, Táboře a Třeboni proběhla představení pod názvem „Mě neoklameš, šmejde!“, kterého se účastnilo více než 200 seniorů.

Herci z nezávislé divadelní skupiny PNUtí z Prachatic sehráli seniorům sedm scének, které vycházely ze skutečných případů nekalých praktik podvodníků. Byť se jednalo o velmi závažné téma, dokázali herci s humorem a nadsázkou tato jednání seniorům přiblížit a upozornit je na celou řadu důležitých skutečností, kterých by se měli při setkání s podvodníky vyvarovat. Jednotlivé scénky byly vždy doplněny odbornými komentáři přítomných policistů a strážníků a to jak se nenechat napálit, jak reagovat, pokud se seniory někdo pokusí okrást o jejich mnohdy celoživotní úspory a jak případně takovéto situace ve spolupráci s policisty či strážníky řešit. V závěrečné scénce si zahráli dokonce i sami senioři, kdy jejich úkolem bylo včas rozpoznat nekalá jednání podvodníků.  V závěru setkání bylo přímo na místě zodpovězeno i několik věcných dotazů ze stran seniorů.  Každý z účastníků představení si odnesl nejenom řadu rad a ponaučení, ale na závěr i malý dárek v podobě preventivních publikací a reflexních prvků. Poslední představení se v tomto roce odehraje ještě 20. listopadu v Písku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…