Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky

28.03.2023 22:54 | Tisková zpráva

„Zřejmě slušnej oddíl,“ ocenil v narážce na známou filmovou hlášku náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma žáky a žákyně ZŠ J. K. Tyla z Písku. Jeho uznání si zasloužili oprávněně.

Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Tylovka se díky nim stala první školou v historii, která již dvakrát zvítězila v celostátní soutěži školních týmů v basketbalu Jr. NBA. V ní startují pod značkami skutečných týmů NBA smíšené školní týmy složené z žáků prvního stupně základních škol.

„V loňském ročníku se přihlásilo cca 100 škol, z nichž 60 se kvalifikovalo do hlavní soutěže. Ta byla rozdělena do dvou skupin po 30 školách. Každé z nich pak byl přidělen jeden z týmů NBA, pod jehož hlavičkou pak škola hrála. Tylovce byl přidělen tým Atlanta Hawks, což nám udělalo radost, neboť právě za tento tým nastupuje jediný český hráč v NBA a zároveň odchovanec píseckých Sršňů Víťa Krejčí,“ uvedl zástupce ředitele ZŠ Tylova Miroslav Janovský.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25921 lidí

„Možná právě symbolické propojení s týmem Atlanta Hawks, ale hlavně obětavost školy, jejího vedení a trenérů je důvod vašeho mimořádného úspěchu, ke kterému vám z celého srdce gratuluji,“ ocenil náměstek Klíma a s uznáním si prohlédl vítězné trofeje - pečetní prsteny, kterými se mu mladí basketbalisté společně pochlubili.

Jr. NBA League je jedinečný projekt pro děti ve věku 10-12let, které mají šanci alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů NBA. Basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA, který má za úkol propagovat basketbal po celé České republice.

Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentují jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí. Loňské finále se konalo ve dnech 8. a 9. listopadu 2022 v Praze v hale Královka. Více o soutěži naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej letos navýšil instalace fotovoltaik o více než 50 procent

21:42 ČEZ Prodej letos navýšil instalace fotovoltaik o více než 50 procent

Trh se střešní fotovoltaikou u domácností i v letošním roce roste. Do konce května ČEZ Prodej instal…