Jihočeský kraj má vytipováno 783 náhradních lůžek

06.11.2020 17:16

Pro případ, že v jihočeských nemocnicích bude překročena kapacita hospitalizovaných pacientů s covidem-19, má Jihočeský kraj připravených dalších až 783 náhradních lůžek. Potvrdil to hejtman Martin Kuba s tím, že kraj reagoval na aktuální vývoj situace a opatření vydaná vládou ke čtvrtku 5. listopadu. Díky nalezení dalších kapacit, které nabídly lázeňská zařízení, pak bylo možné snížit požadavek na lůžka z hmotných rezerv státu.

Jihočeský kraj má vytipováno 783 náhradních lůžek
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

„Objekty jsme odsouhlasili během jednání krajského krizového štábu již minulý týden. Podle vývoje situace jsme si zároveň stanovili priority a postupy ohledně jejich případného zprovozňování. Objekty jsou připraveny po technické i materiální stránce. Personál budeme řešit až v případě, že by bylo opravdu nutné je reálně využít,“ nastínil Kuba a dodal, že na jednání krizového štábu kraje ve čtvrtek 5. listopadu bylo rovněž rozhodnuto o snížení požadavku lůžek ze státních hmotných rezerv z 300 na 200 kusů.

Jde o nevyužívané prostory nemocnic, v krajním případě i o sportovní halu

Podle hejtmana se konkrétně jedná v první fázi o nevyužívané prostory nemocnic v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích, Táboře a Dačicích s kapacitou 281 lůžek. V lázních v Třeboni, Vráži a Bechyni je další kapacita až 202 lůžek. „Již ve středu 4. listopadu jsme zprovoznili objekt kraje u rybníka Mrhal v Hlincové Hoře na Českobudějovicku pro osoby, které jsou pozitivní na covid-19, ale nepotřebují zdravotní ani sociální péči. Jeho kapacita činí 30 lůžek,“ dodal Kuba a poděkoval za významnou pomoc Českému červenému kříži.

V případě opravdu krajní nouze, kdy by byly vyčerpány všechny ostatní kapacity lůžkové péče nemocnic v kraji, i v krajích sousedních a nebylo by možné zajistit péči o pacienty jiným způsobem, má kraj k dispozici jako řešení ještě 170 lůžek v Domovech mládeže v Jindřichově Hradci a Strakonicích či 100 provizorních lůžek v prostorách sportovní haly jedné z českobudějovických základních škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace pro daňovou veřejnost

11:48 Finanční správa: Informace pro daňovou veřejnost

Finanční správa upozorňuje, že úlevy a generální pardony, které jsou v současnosti vydávány a které …