Jihočeský kraj společně s městem vybudoval v Jindřichově Hradci okružní křižovatku Vídeňská

09.12.2015 10:15

Nová okružní křižovatka Vídeňská v Jindřichově Hradci začala sloužit řidičům v tzv. předčasném užívání v pátek 4. prosince. Společně ji vybudovaly Jihočeský kraj a město Jindřichův Hradec za celkem 8,620 milionu korun, když kraj uhradil 3,289 a město 5,331 milionu.

Jihočeský kraj společně s městem vybudoval v Jindřichově Hradci okružní křižovatku Vídeňská
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Křižovatka Vídeňská nahradila původní křižovatku, která neumožňovala odbočení do všech směrů. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu představovala původní křižovatka velmi vysoké riziko vzniku dopravních nehod. Vybudováním nové křižovatky byla tyta rizika odstraněna,“ uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Chodci dostali nové chodníky i přechody

Součástí stavby je rovněž stezka pro chodce a cyklisty, nové chodníky včetně přechodů i nové veřejné osvětlení. „Jsem velmi rád, že se tuto stavební akci podařila dotáhnout do konce. Věřím, že nový kruhový objezd přispěje k lepší a bezpečnější dopravní situaci v této části našeho města. Řidiči jistě ocení pohodlný průjezd touto křižovatkou a chodci nové chodníky a místa pro přecházení,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka s tím, že práce na budování křižovatky byly zahájeny letos 29. září a byly prováděny za provozu pouze za využití částečných uzavírek.

Okružní křižovatka Vídeňská se nachází v místě mimoúrovňové křižovatky ve směru Jindřichův Hradec – Nová Bystřice - Vídeň na jižním okraji města. Přímo navazuje na již dokončenou okružní křižovatku umístěnou na výjezdu k nové křižovatce Vídeňská s odbočením na místní komunikaci, která slouží jako příjezd do nově otevřeného Zahradního centra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: Publikace Česká diplomacie 2018 shrnuje to nejdůležitější

8:17 Ministerstvo zahraničí: Publikace Česká diplomacie 2018 shrnuje to nejdůležitější

Publikace „Česká diplomacie 2018“ přináší shrnutí toho nejdůležitějšího, co se v české zahraniční po…