Jihomoravský kraj: Přehled škol i kariérní poradenství. Web poradí žákům z Ukrajiny

21.04.2022 11:48 | Tisková zpráva

Komplexní nabídku služeb, které pomohou ukrajinským žákům hlásícím se na střední školy, připravuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM).

Jihomoravský kraj: Přehled škol i kariérní poradenství. Web poradí žákům z Ukrajiny
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Stránky poskytnou lidem z Ukrajiny důležité informace v ukrajinštině, potřebné k tomu, aby se žáci a jejich rodiče přicházející do nového prostředí rychle zorientovali a zároveň se seznámili se službami kariérního poradenství. Celá nabídka tam bude přístupná od středy 20. dubna 2022.

Na už existujícím webu najdou zájemci například přehled středních škol na jihu Moravy s kontaktními osobami pro zájemce o studium, schéma českého vzdělávacího systému, podrobnosti k nutným procesům před i během studia a taky veškeré potřebné kontakty. Důležitou součástí bude i nabídka služeb kariérních poradců, a to nejen formou osobních konzultací, ale i prostřednictvím informačních webinářů zaměřených na možnosti studia na středních školách.

„Cílem těchto aktivit je umožnit ukrajinským žákům nastartovat svoji novou budoucnost v naší zemi a zvýšit tak jejich šance na dobrou kariéru i v podmínkách, do kterých je dostala ruská agrese. Snažíme se jim jejich začátky v novém prostředí co nejvíce usnadnit. Věřím, že k tomu výrazně přispěje, když najdou všechno podstatné uceleně a srozumitelně na jednom sdíleném místě,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Jiří Nantl.

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42478 lidí

Tato pomoc naváže na jazykové kurzy pro středoškoláky, které již JCMM poskytuje prostřednictvím svých lektorů z nyní vynuceně uzavřených zahraničních českých center. „Naše organizace mimo jiné dlouhodobě provozuje česká centra v zahraničí, jedním z nich je i České centrum na Charkovské univerzitě O. M. Beketova. Současně máme rozsáhlé zkušenosti v oblasti služeb kariérového rozvoje a dlouhodobě spolupracujeme se školami v regionu. Proto nám přišlo přirozené ve spolupráci s našimi partnery rozšířit spektrum služeb, které již poskytujeme, o tuto aktuálně potřebnou pomoc,“ řekl ředitel JCMM Miloš Šifalda.

„Je pro nás zásadní, aby příchozí z Ukrajiny našli v našem kraji nový domov, bez ohledu na to, jak dlouho tu s námi budou. Vedle práce a bydlení je nutné pomoci se vzděláním a jazykovým vybavením pro ukrajinské děti, a právě do této oblasti míří oznámený program JCMM i setrvalá pomoc Centra pro cizince a našeho odboru školství,” podotkl radní pro vědu, výzkum, inovace a IT Jiří Hlavenka.

Komplexní nabídku služeb žáci najdou na webu ZDE a jeho podstránce ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

22:54 ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) výrazně zjednoduší p…