Jihomoravský kraj: Střední školy v Brně a ve Znojmě vedou noví ředitelé

3.7.2022 7:29 dop. | Tisková zpráva

Před začátkem prázdnin se ujali svých funkcí dva nově jmenovaní ředitelé středních škol. Vedení se změnilo na Střední škole polytechnické Brno v Jílové ulici a Střední odborné škole ve Znojmě.

Jihomoravský kraj: Střední školy v Brně a ve Znojmě vedou noví ředitelé
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Novým ředitelem brněnské polytechniky se stal Vladimír Bohdánek. „Děkuji stávajícímu panu řediteli a celému vedení školy za vyslovenou podporu a důvěru. Mým cílem a velkou výzvou je, aby škola zůstala na stejně vysoké úrovni jako doposud a dále se rozvíjela. Vážím si možnosti, že školu a funkci ředitele přebírám po tak inspirativním muži, jako je pan Andrzej Bartoś, na jehož vize bych rád navázal,” uvedl.

Jmenovací dekret předal novému řediteli Jiří Nantl - náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání. „Při této příležitosti jsme si prošli pracovní milníky kariéry dosavadního ředitele Andrzeje Bartośe, který školu vedl tři dekády. Školu vybudoval nejen stavebně, ale i pedagogicky. Andrzej svoji pracovní dráhu zahájil přesně měsíc před tím, než jsem se narodil. A když jsem se díval na shrnutí vývoje školy od 90. let, uvědomil jsem si, že lidé jako je on, vlastně vybudovali náš moderní polistopadový stát. Patří jim za to nezměrný dík a musíme se od nich inspirovat v tom, jak přemýšlet vizionářsky, dívat se za humna, být o krok napřed a neúnavně pracovat,” ocenil dosavadního ředitele.

Andrzej Bartoś ale neodchází mimo sféru vzdělávání. Ujal se totiž funkce krajského superintendenta odborného vzdělávání. Jeho hlavními úkoly bude prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a dalších opatření podpořit zlepšení kvality výuky všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů na středních odborných školách a navrhnout ucelený systém spolupráce středních odborných škol s praxí.

Vedení Střední odborné školy ve Znojmě se ujal Libor Pelaj. „Naše škola je pro mne srdeční záležitost. Studoval jsem tady, často jsem ji navštěvoval při své bankovní kariéře a od roku 2009 na ní učím. Proto je pro mne osobní výzvou posunout ji zase o kus dopředu,” řekl Pelaj při uvedení do funkce. „Dobrou školu dělá dobrý ředitel, a proto velmi dbáme na jejich kvalitní výběr,” dodal náměstek Nantl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová byla zvolena novou členkou prestižní Evropské asociace molekulární biologie

22:45 FN Brno: Genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová byla zvolena novou členkou prestižní Evropské asociace molekulární biologie

Evropská asociace molekulární biologie (EMBO) zveřejnila jména 67 nově zvolených členů.