Jihomoravský kraj se bude starat o údržbu silnic I. třídy na území Brna

12.11.2014 17:57

Jak zaznělo tiskové konferenci po úterním (11. listopadu 2014) jednání krajské rady, Jihomoravský kraj přebírá od státu (tedy od Ředitelství silnic a dálnic ČR) odpovědnost za zajištění zimní a běžné údržby silnic I. třídy na území Statutárního města Brna. Krajští radní též schválili vyhlášení veřejné zakázky na letní a zimní údržbu silnic I. třídy na území Brna, a to od příštího roku až do roku 2017.

Jihomoravský kraj se bude starat o údržbu silnic I. třídy na území Brna
Foto: Michal Hašek
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

„Dáváme tímto do souladu stav v jiných částech kraje, kde se o tuto údržbu stará Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Rada dnes v této souvislosti schválila vyhlášení veřejné zakázky na letní a zimní údržbu silnic I. třídy na území Statutárního města Brna, a to až do roku 2017. Těchto silnic je v Brně asi 40 kilometrů, ale jedná se o víceproudové komunikace, takže jejich údržba je náročná. Jsme připraveni, abychom splnili své povinnosti smluvního partnera státu. Nejen jižní Morava, ale i ostatní kraje usilují o to, aby se o letní a zimní údržbu na státních komunikacích staraly především krajské správy a údržby silnic a jejich smluvní partneři,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.    

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-jihomoravsky.cz

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…