Jihomoravský kraj se dohodl s Blučinou na spolupráci při stavbě obchvatu

01.09.2017 13:26

Ulevit lidem bydlícím v okolní zástavbě rodinných domků, zamezit překračování přípustných limitů hluku a celkově zklidnit dopravní situaci, takový je cíl plánované výstavby obchvatu Blučiny. Rada Jihomoravského kraje schválila podpis memoranda, kterým kraj i obec deklarují postupovat v přípravě a realizaci další etapy stavby obchvatu společně.

Jihomoravský kraj se dohodl s Blučinou na spolupráci při stavbě obchvatu
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Obchvat umožní také rozvoj okolního území a zároveň uspokojí poptávku po přepravních trasách mezi dálničními tahy D1, D2 a D52. „První etapu obchvatu dokončil v roce 2016 soukromý investor. Jednalo se o přestavbu stávající křižovatky za exitem z D2 na Blučinu. V rámci stavby byl na okružní křižovatce vybudován samostatný paprsek pro napojení silničního obchvatu Blučiny,“ popsal dosavadní vývoj náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Druhá etapa tak naváže na tento již dokončený projekt. Obchvat povede severně od stávajícího zastavěného území v délce přibližně 4,6 kilometru. Na západní straně se obchvat napojí na silnici II/425 u obce Vojkovice. Na východní straně do výše popsané okružní křižovatky vybudované v první etapě.

„Obec by měla v rámci přípravy stavby zajistit vydání závazného stanoviska k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí, včetně zajištění potřebné dokumentace EIA a posudku pro vydání tohoto stanoviska. Obec dále hodlá vykupovat pozemky, případně další nemovité věci, potřebné pro stavbu. Kraj zajistí vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a odkoupí od obce jí vykoupené nemovité věci,“ uvedl Hanák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

15:33 Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

Jihočeský kraj se na základě vývoje situace kolem očkování proti nemoci Covid-19 rozhodl o spustit „…