Již tuto sobotu oslaví liberecká zoo Den Země

24.04.2019 16:32

Opět po roce, v sobotu 27. 4. 2019, Zoo Liberec zve všechny zájemce na již tradiční oslavu mezinárodního ekologicky zaměřeného svátku Den Země. Ta letošní se ponese v ptačím duchu a na účastníky čeká bohatý ptačí program.

Již tuto sobotu oslaví liberecká zoo Den Země
Foto: wikipedia
Popisek: Zoo Liberec.
reklama

Akce začne v 10.00 setkáním se sokolníkem na louce za hlavním vstupem do zoo. Účastníci se mohou těšit na ukázky dravých ptáků, sokolnických pomůcek a zajímavé povídaní o životě dravců. V pravé poledne proběhne komentované krmení tučňáků a ve 14.00 na podiu u kontaktní zoo zahraje Cirkus Žebřík pohádkové představení pro děti. Celá akce bude zakončena v 15.00 komentovaným krmením lachtanů.

Areál zoologické zahrady oživí v čase 10.00 - 15.00 také zábavná stanoviště s hravými úkoly a spoustou zajímavých informací z ptačího života. Návštěvníci zde také najdou náměty a inspirace, jak se sami mohou zapojit do pomoci ptákům ve svém okolí. O doprovodný program se společně se zoo postará i Česká společnost ornitologická, jejíž členové budou s návštěvníky zoo lepit na skla výběhů speciální samolepky zabraňující ptačím nárazům. Po celý den budou moci zájemci nahlédnout i do zákulisí liberecké zoo, do tzv. badatelny, kde je zoolog blíže seznámí s méně populárními tvory z říše hmyzu a plazů.

Do oslav mezinárodního Dne Země se v současnosti zapojuje více než miliarda lidí po celém světě. Stal se tak největším světským svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. Přijďte ho oslavit společně s námi!

Všichni jste srdečně zváni!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

22:31 Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

Jihočeský kraj loni zaznamenal rekordní, historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zaří…