Juniorská Univerzita Karlova se již popáté otevírá. Šanci "studovat" dostane 200 zájemců

14.08.2019 9:41 | Zprávy

Univerzita Karlova spouští registraci do již pátého ročníku své Juniorské univerzity. Zájemci z řad středoškolských studentů z celé republiky se během třech měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si prostory historických univerzitních budov a získat podrobné informace o studiu na nejstarší a nejprestižnější české univerzitě.

Juniorská Univerzita Karlova se již popáté otevírá. Šanci "studovat" dostane 200 zájemců
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Univerzita Karlova si pro zájemce stejně jako v minulých letech připravila dvě oborová zaměření – humanitně-společenské a přírodovědně-lékařské. Přední univerzitní odborníci studenty v rámci populárně-naučných přednášek seznámí s aktuálními výsledky v oblasti vědy a výzkumu. Studenti také získají řadu zajímavých informací o Univerzitě Karlově a jejích fakultách. „Juniorská univerzita Karlova se od zahájení před čtyřmi lety těší velkému zájmu ze strany středoškoláků. Pro letošní rok jsme opět připravili řadu zajímavých přednášek a setkání s předními odborníky naší univerzity. Při výběru témat jsou reflektovány rovněž i současné společenské trendy a aktuality, kdy letos bude uvedena přednáška na téma ‚Co a jak nám (ne)diktuje Evropská unie‘ či ‚Proč je dobré znát právo?‘,“ uvedla prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Unikátní škola v kraji připravuje žáky na situace, kde jde o život

7:33 Jihočeský kraj: Unikátní škola v kraji připravuje žáky na situace, kde jde o život

Není to běžná střední škola. V jejích třídách totiž studují nejen řemeslníci a technici, ale i budou…