KRNAP: Skútry řádily v 1. zóně

06.04.2020 9:15 | Zprávy

V minulém týdnu strážci Správy KRNAP zaregistrovali skupinku skútrů, resp. terénních motocyklů na pásech, která si vyrazila užít nový sníh do nejcennějších partií Krkonošského národního parku.

KRNAP: Skútry řádily v 1. zóně
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP

Jaké bylo jejich překvapení, když na konci jejich řádění čekali policisté a strážci, kteří s nimi zahájili správní řízení.

"Projeli prakticky celé Krkonoše, rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Hrubě narušili ochranu 1. zóny KRNAP a ohrožovali mimo jiné i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného," říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. V průběhu celého dne nám na pohotovostní telefonní číslo Správy KRNAP volali zoufalí a rozčílení boudaři i místní obyvatelé, kteří hlásili pohyb této skupiny. Ani otrlí strážci dosud nic takového nezažili. Sociální sítě zaplnily fotografie a videa lidí, kteří se s nimi na cestách setkali. Strážci s policisty jednoho přestupce zastihli a ztotožnili u Luční boudy. Ve spolupráci s Policií se pak zbytek skupiny podařilo zajistit v okamžiku, kdy se svou zběsilou jízdou končili a přijížděli na parkoviště. Správa KRNAP se všemi přestupci zahájila správní řízení. Zároveň předáváme podnět Policii ČR pro podezření porušení podmínek nouzového stavu a zákazu překračovat státní hranici. "Velmi si ceníme aktivní součinnosti všech oddělení Policie ČR, díky nimž se podařilo přestupce chytit prakticky přímo při činu," dodal Böhnisch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle Babiše je vaše nejmenování uzavřená věc.

Co vy na to? Je uzavřená i pro vás nebo co uděláte? A co říkáte na to, že vás tak vlastně i premiér hodil přes palubu? Čekali jste něco jiného, když ani nechtěl podal žalobu a vy jste s tím neměli problém? Neudělali jste chybu? Je koalice po tomto rozhodnutí dál jednotná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

22:03 Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

U Vidnavy na Jesenicku má vzniknout až 23hektarový povrchový kaolinový lom.