Karlovarský kraj jmenoval lékařské odborníky

07.10.2016 10:00

Na fungování jednotlivých oborů akutní lůžkové péče ve zdravotnictví budou nově dohlížet krajští lékařští odborníci. Měli by rozvíjet svěřený obor a stát se poradním orgánem kraje. Jmenovací listiny převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla většina z 23 vybraných lékařů.

Karlovarský kraj jmenoval lékařské odborníky
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel (ČSSD)

„Nejprve jsme oslovili vedení nemocnic v kraji, aby lékařské odborníky nominovali. Jde o respektované osobnosti v každém oboru. Jejich úloha bude spočívat v tom, aby určili, kam má směřovat lůžková péče v krajském zdravotnictví, což bez nich politici jen těžko nastaví,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Zároveň budou mít takzvaní superprimáři poradní hlas například při rozhodování kraje o investičních akcích nebo pořizování nového vybavení do nemocnic.

Krajští lékařští odborníci pocházejí z nemocnic v Karlových Varech, Sokolově, Chebu a Ostrově. Větší počet je jich přitom z krajských nemocnic, kde je rozsah poskytované zdravotní péče širší. „Moc bych chtěl poděkovat všem primářům a lékařům, kteří souhlasili s tím, že se stanou krajskými lékařskými odborníky i přesto, že jsou velmi vytížení a tohle je pro ně další práce navíc. Velmi si vážím toho, že právě oni budou u vytváření krátkodobých i dlouhodobých koncepcí svých oborů na území našeho kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik. Nově jmenovaní experti by měli do konce roku zpracovat výhled, jak by se obory měly do budoucna rozvíjet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice: Nyní je ideální doba na očkování proti klíšťové encefalitidě

22:26 Nemocnice České Budějovice: Nyní je ideální doba na očkování proti klíšťové encefalitidě

Klíšťová encefalitida je velmi závažné onemocnění, kterému je ovšem možné předejít očkováním. Pro to…