Karlovarský kraj přispěje obcím na další cisterny pro hasiče

22.09.2016 17:15

?Dvěma miliony korun přispěje Karlovarský kraj obcím na pořízení cisteren pro dobrovolné hasiče. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, finance dostanou obce Chyše a Útvina. Musí ale doložit rozhodnutí ministerstva vnitra, které přispívá další částkou. Kraj tak naplní svůj slib letošní rekordní dotace hasičům, jež by měla dosáhnout 21 milionu korun.

Karlovarský kraj přispěje obcím na další cisterny pro hasiče
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

?„Podporu ve výši 1 milion korun schválila každé obci Rada kraje, kromě toho už jsme na jaře přispěli na nákup cisteren také pro Bečov a Vintířov. Postupně jednotky dobrovolných hasičů obcí dostanou finance i na věcné vybavení, což se týká 49 jednotek. Šestnáct obcí bude mít nové dopravní automobily, na jejichž dodavatele už jsme nechali provést výběrové řízení. Napravujeme tím dluh z uplynulých let, kdy zůstaly požadavky hasičů nevyřízené. Přitom je třeba si uvědomit, že jsou to právě oni, kteří zasahují všude tam, kde jde o zdraví a životy našich obyvatel,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Nemalé finance pak kraj tradičně poskytuje na výbavu profesionálních hasičů. Letos jde o celkem 2, 7 milionu korun na nákup vybavení pro ochranu obyvatel a nouzové přežití, dále na automobil k přepravě techniky a na technické zásahy na silnicích II. a III. tříd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V čem chybují obchodníci při vyřizování reklamací

7:34 dTest: V čem chybují obchodníci při vyřizování reklamací

Obchodníci se při přijímání a vyřizování reklamací dopouštějí mnohých nešvarů, které však běžný spot…