Kaufland: Vozíčkáři z Centra Paraple se učili nakupovat zdravé potraviny

15.10.2013 14:23

Zákazníci prodejny Kaufland v Praze na Jarově, kteří si pro své dopolední nákupy vybrali středu 2. října, byli možná překvapeni. Nestává se často, aby najednou v prodejně nakupovalo patnáct vozíčkářů. Nebyla to samozřejmě náhoda, ale předem domluvená a připravená akce Centra Paraple a společnosti Kaufland.

Kaufland: Vozíčkáři z Centra Paraple se učili nakupovat zdravé potraviny
Foto: Kaufland
Popisek: Kaufland

Do Kauflandu přijeli účastníci kurzu Zdravý životní styl, který Centrum Paraple pořádá dvakrát ročně. V rámci kurzu se klienti seznamují se zásadami zdravého stravování formou konkrétního celodenního jídelníčku. Jednou z lekcí byl tzv. fiktivní nákup, který poté konzultovali a vyhodnocovali s výživovou terapeutkou.

Centrum Paraple si pro svůj kurz vybralo prodejnu Kaufland, protože je zcela bezbariérová a v širokých uličkách mezi regály se mohou vozíčkáři pohodlně pohybovat. Kaufland tuto spolupráci vítá, přínos je totiž oboustranný. „Lidé upoutaní na vozík mohou příslušné zaměstnance upozornit na možné překážky či problémy při jejich pohybu na prodejní ploše. Ty pak mohou být následně odstraněny, aby se v našich prodejnách dobře nakupovalo všem,“ potvrdil tiskový mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

Základem zdravé výživy je zelenina a ovoce. Kaufland proto Centru Paraple věnoval zásoby ovoce a zeleniny na přípravu veškerých jídel tohoto čtrnáctidenního kurzu. Všichni jeho účastníci pak dostali ještě malou pozornost v podobě dárkové poukázky na nákup v kterékoli prodejně Kaufland.

Nejednalo se přitom o první spolupráci Centra Paraple a Kauflandu. Kaufland již podpořil tradiční Běh pro Paraple, který se letos v Praze konal 11. září. Do organizačního zázemí putovalo od Kauflandu občerstvení v podobě pití, ovoce a sladkostí. Na startovném se přitom vybralo přes 150 tisíc korun.

Organizace Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, která již mnoho let pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění a také jejich rodinám zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do běžného života.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

20:32 MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvu z programu Nemovitosti pro podnikatele z lokalit zas…