Kaufland pro nově otevřené SOS Sluníčko

28.06.2013 16:33

Společnost Kaufland je od roku 2011 jedním z hlavních partnerů SOS dětských vesniček. Dlouhodobý projekt spolupráce v současné době zahrnuje především finanční zajištění rekonstrukce stávajících objektů ve všech třech SOS dětských vesničkách v České republice a jejich vylepšování, například v podobě stavby dětských hřišť.

Kaufland pro nově otevřené SOS Sluníčko
Foto: Kaufland
Popisek: Kaufland
reklama

Nyní se Kaufland podílí na podpoře dalšího projektu SOS dětských vesniček nazvaný SOS Sluníčko. Částkou 1 200 000 korun přispěl na provoz tohoto centra, jehož cílem je pomáhat dětem vyžadujícím okamžitou pomoc.

V případě, že je dítě ohroženo na zdraví či životě nebo se ocitlo bez péče přiměřené jeho věku, může být umístěno právě zde. SOS Sluníčko je dočasným útočištěm. O děti zde umístěné pečují speciálně vyškolení sociální pracovníci, kteří zároveň udržují kontakt s rodinou a usilují o brzký návrat dítěte k rodině. Pro účely tohoto projektu byl v karlovarské vesničce otevřen nově zrekonstruovaný dům, který má kapacitu až osm dětí. V současnosti je zde umístěno dětí pět.

Centrum okamžité pomoci pro děti v krizové situaci Sluníčko se slavnostně otevřelo v sobotu 1. června, tedy na Den dětí. Za společnost Kaufland se akce zúčastnil pan Patrik Eiselt, vedoucí oblasti Provoz – Západ, který panu Ing. Petru Lužnému, národnímu řediteli organizace SOS dětské vesničky, předal symbolický šek v hodnotě 1 200 000 korun. Pan Eiselt zároveň odhalil desku připomínající spolupráci Kauflandu a SOS dětských vesniček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spustil další nový FM vysílač pro stanici ČRo Plus

21:20 Český rozhlas spustil další nový FM vysílač pro stanici ČRo Plus

Pro město Opava a okolí byl spuštěn nový vysílač. Od úterý 1. prosince tak zajistí místním obyvatelů…