Kimberly-Clark Česká republika: 25 let péče o lidi

31.01.2022 14:38 | Komerční článek

Kimberly-Clark - výrobce produktů osobní a profesionální hygieny známých značek Huggies, Kotex a Depend - slaví 25 let v České republice.

Kimberly-Clark Česká republika: 25 let péče o lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kojenec

Společnost Kimberly-Clark byla založena v roce 1872 Johnem Kimberlym a Charlesem Clarkem a v současnosti je jedním z největších světových výrobců produktů osobní a profesionální hygieny. Její výrobky obklopují moderního městského obyvatele všude: od dámských, dětských, rodinných a dospělých hygienických výrobků až po jednorázové ochranné prostředky, materiály a toaletní potřeby. Již 25 let úspěšně působí společnost Kimberly-Clark v České republice se dvěma hlavními výrobními závody ve městech Litovel a Jaroměř.

Továrna v Litovli byla postavena v roce 1995 na místě bývalé papírny založené v 17. století. Dnes zaměstnává více než 300 lidí a je jedinou společností vyrábějící tampony Kotex pro ženy v Evropě a největší na světě. 4 miliony kusů denně, pečlivá kontrola surovin a hodinová kontrola kvality - odtud se dodávají dámské hygienické výrobky nejvyšší kvality na všechny kontinenty planety.

Továrna Kimberly-Clark v Jaroměři byla otevřena v roce 1996 a s rozlohou asi 30 tisíc metrů čtverečních je největší v Evropě, Africe a na Středním východě. Vyrábí zboží pod značkami Huggies, Kotex a Depend: 12 výrobních linek, 400 produktových položek a více než 3 miliardy hygienických potřeb ročně nezbytných pro každého. Továrna zaměstnává více než 750 lidí a výrobky jsou odtud dodávány do desítek zemí světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Jste pro, aby byla Ukrajina součástí EU a NATO?

A nic ve zlém, ale jak teda ta vaše návštěva Ukrajině a Ukrajincům pomohla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Z Dukovan mizí první z dominant jaderné elektrárny

11:49 ČEZ: Z Dukovan mizí první z dominant jaderné elektrárny

Po čtyřiceti letech úspěšného a bezpečného provozu začala mizet jedna z dominant Jaderné elektrárny …