Klaudiánova nemocnice: Preventivní akce odhalila řadu případů kýly

26. 11. 2018 19:24

Dva listopadové dny věnovalo chirurgické oddělení Klaudiánovy nemocnice preventivní akci zaměřené na kýlu. Lidé se již po čtvrté mohli nechat zdarma, bez objednání a bez doporučení od praktika vyšetřit.

Klaudiánova nemocnice: Preventivní akce odhalila řadu případů kýly
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
reklama

„Tato preventivní akce se opět setkala s velkým ohlasem. Probíhala ve dvou ambulancích paralelně od 15.30 do 19 hodin. Celkem bylo vyšetřeno přes 50 pacientů. Věkový rozptyl pacientů byl od dítěte předškolního věku až po osmdesátiletého pacienta,“ dodal primář chirurgického oddělení Jaroslav Toušek.

Téměř u všech pacientů byla diagnostikována břišní kýla v různých lokalizacích. „

S pacientem byl probrán jeho nález a doporučen způsob eventuálně dovyšetření či způsob operačního řešení podle lokalizace a velikosti kýly. Pacienti byli přímo v ambulanci objednáni k operačnímu řešení,“ dodal Toušek.

S ohledem na velký zájem veřejnosti, a především velký záchyt, plánuje tuto preventivní a osvětovou akci chirurgické oddělení zopakovat na jaře příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

22:45 Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

Aby se zabránilo šíření pandemie koronaviru, vyhlásila vláda v České republice nouzový stav a přijal…