Klaudiánova nemocnice vydala brožuru o své historii

10.11.2015 18:52

Klaudiánova nemocnice patří ke zdravotnictví ve Středočeském kraji a v Mladé Boleslavi zcela neodmyslitelně. Sestřičky a lékaři se zde o pacienty starají již 120 let. Právě k této příležitosti nemocnice vydala brožuru „120 let Klaudiánovy nemocnice", kterou včera slavnostně pokřtil ředitel MUDr. Luděk Kramář, MBA spolu s jejím autorem PhDr. Luďkem Benešem.

Klaudiánova nemocnice vydala brožuru o své historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

Brožura je věnována primárně historii nemocnice, jejímu vzniku a vývoji. „Chtěli jsme, aby lidé měli možnost na vlastní oči vidět, jak moc se zdravotnictví vyvinulo a kontrast té historické části ve vztahu k dnešku. Aby viděli, jak je současné zdravotnictví, které Klaudiánova nemocnice prezentuje, moderní," uvedl Kramář. „120 let není nijak dlouhá doba, v podstatě pouhé čtyři generace. Lidé, kteří vznik nemocnice zažili, mezi námi sice už nejsou, některé jejich děti ale možná ještě žijí, jejich pravnoučata pravděpodobně dnes a denně potkáváme. Skok, který za tu dobu Klaudiánova nemocnice udělala, je obrovský," dodal.

Ředitel boleslavského muzea Luděk Beneš, který knížku napsal v rekordně krátkém čase, připomněl, že ve svých počátcích nemocnice stála na kraji města. „Vlastně už při stavbě se plánovalo, že se přesune jinam," řekl. A přidal další zajímavost – historické prameny, které nalezl, jsou velmi skoupá na informace, co se s nemocnicí dělo ve dvacátých a třicátých letech minulého století.

Brožura bude dostupná zájemcům zcela zdarma. Rozdávat se bude na akcích, které nemocnice pořádá v rámci prevence nebo na recepci u vchodu do areálu.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…