Koho volit v krajských a senátních volbách? 60 000 voličů už ví díky Volební kalkulačce

09.10.2012 9:41

Čeští voliči se mohou snadno zorientovat v postojích politických stran. Stačí jim k tomu vyplnit Volební kalkulačku na adrese www.volebnikalkulacka.cz.

Koho volit v krajských a senátních volbách? 60 000 voličů už ví díky Volební kalkulačce
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Poprvé v české historii je volební kalkulačka upravena zvlášť pro každý kraj a pro senátní volby. Voliči tak mohou srovnat postoje stran k důležitým lokálním tématům svého kraje. Kalkulačku už si vyplnilo 60 000 občanů.

Test volebních kalkulaček trvá přibližně pět minut a volič při něm odpoví formou ano/ne/nevím na dvě desítky otázek. Výsledkem je přehled shody politických názorů voliče s jednotlivými stranami či kandidáty na škále od -100 do 100 %. Volič si také může nechat zaslat stanoviska všech stran k jednotlivým otázkám emailem.

Pět nejlépe investovaných minut před volbami

„Vyplnění volební kalkulačky je pro občany pět nejlépe investovaných minut před volbami,“ říká vedoucí projektu Volební kalkulačka z občanského sdružení KohoVolit.EU Michal Škop. Pro voliče je časově mnohem efektivnější věnovat pět minut volební kalkulačce než hodiny procházet volební programy stran a kandidátů. „Volební programy jsou zdlouhavé, pro občany nesrozumitelné a některé menší strany nebo kandidáti je ani nemají. Do toho navíc probíhá předvolební kampaň, kde padají každou chvíli jiné výroky. Pro voliče není jednoduché se v tom všem zorientovat. Volební kalkulačka je nástroj, jak zjistit, kdo skutečně reprezentuje jejich názory,“ dodává Škop.

Pro senátní a krajské volby 2012 sestavil tým pracovníků KohoVolit.EU celkem 14 unikátních setů otázek – 13 pro všechny kraje a ještě jiné pro senátní volby. K těmto otázkám potom zjišťoval postoje všech kandidátů a kandidujících stran. Výsledkem je již osmá a doposud nejkomplexnější volební kalkulačka z dílny tohoto občanského sdružení.

Vložte si kalkulačku na vlastní web

Volební kalkulačku si každý může snadno vložit na svůj web. Stačí následovat link www.VolebniKalkulacka.cz/embed, kde najdete i návodnou videoukázku. Vložení je snadné i pro běžného uživatele internetu. Probíhá na stejném principu jako vkládání videí z Youtube.

O KohoVolit.EU

KohoVolit.EU je webová stránka a stejnojmenné občanské sdružení fungující od roku 2006. Našim cílem je podpořit informovanost voličů a občanskou participaci. Mezi naše projekty patří:

  • Volební kalkulačky měřící shodu názorů voliče a stran (VolebniKalkulacka.cz)
  • E-mailové brány pro snadnou komunikaci s politiky (NapisteJim.cz a NapisteIm.sk)
  • Přehledná vizualizace státního rozpočtu (BudovaniStatu.cz)

Sdružení KohoVolit.eu je podporováno Fondem Otakara Motejla.

f: facebook.com/KohoVolit.eu
t: twitter.com/KohoVolitEU

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kohovolit.eu

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Pomáháme s ochranou přírody v Zakavkazsku

7:34 Agentura ochrany přírody a krajiny: Pomáháme s ochranou přírody v Zakavkazsku

V Jerevanu probíhá v těchto dnech závěrečná konference k projektu, který by měl přizpůsobit arménsko…