Kohovolit.eu: Tomio Okamura neví, co říká jeho vlastní strana

24.10.2013 10:10

Občanské sdružení KohoVolit.eu, tvůrce populární Volební kalkulačky, požaduje omluvu za včerejší skandální výrok Tomio Okamury. Ten sdružení obvinil ze záměrného uvedení nepravdivých odpovědí strany Úsvit na otázky v této aplikaci. Odpovědi přitom poskytla sama Okamurova strana.

Kohovolit.eu: Tomio Okamura neví, co říká jeho vlastní strana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

Tomio Okamura včera na svém facebookovém profilu volil na adresu Volební kalkulačky ostrá slova:

„Média o mně začala šířit novou lživou pomluvu, že prý jsem proti kontrole kvality a značení potravin dovážených ze zahraničí a ještě další lež, že prý podporuji stavbu mešit a islamizaci ČR. Chce se mi z některých médií a z těch tzv. volebních kalkulaček zvracet - jak je možné, že média takto beztrestně lžou a podvádí? Jak je možné, že je jakási internetová ‚volební kalkulačka‘ takto zmanipulovaná?“, uvedl včera Okamura na svém facebookovém profilu.

Pod příspěvkem se vzápětí objevily stovky komentářů a téměř 1500 “lajků”. Odpovědi přitom pochází přímo od samotné strany Úsvit přímé demokracie, kterou Okamura vede do voleb.

“Jako tvůrci Volební kalkulačky se musíme proti těmto obviněním naprosto zásadně ohradit. Odpovědi na otázky pro tuto aplikaci nám poskytla samotná strana Úsvit. Otázky jsme zaslali ve formě elektronického dotazníku přímo na oficiální adresu info@hnutiusvit.cz,” komentuje Kamil Gregor, datový analytik KohoVolit.eu.

K dotazníku měl tedy přístup pouze volební štáb Okamurovy strany. Ten navíc autorizoval své odpovědi bezpečnostním kódem, díky němuž lze jednoznačně ověřit jejich autenticitu. Sdružení obdrželo odpovědi. 23. 9. 2013 v 10:25:44. Volební kalkulačka byla spuštěna o dva dny později a od té doby funguje už téměř měsíc.

“Za celou tu dobu nás Tomio Okamura ani jiný představitel strany nikdy nekontaktoval s upozorněním, že poskytnuté odpovědi nejsou správné, ani se žádostí o vysvětlení této skutečnosti. Kdyby se tak stalo, samozřejmě bychom chybné odpovědi opravili,” upřesnil Gregor.

“Při oslovování politických stran jasně uvádíme, že poskytnuté odpovědi budeme prezentovat jejich voličům. Chování Tomia Okamury lze tedy přirovnat k situaci, kdy strana vydá chybný volební program a její předseda následně obviní ze lži občany, kteří z něj citují,” dodává Gregor

“Přístup Tomia Okamura považujeme za velmi neprofesionální, nehodný senátora Parlamentu České republiky a poškozující dobré jméno projektu Volební kalkulačka a občanského sdružení KohoVolit.eu. Proto jsme za jeho výrok nuceni žádat omluvu,” uzavírá Gregor.

Výrok Tomio Okamury na jeho facebookovém profilu najdete zde: https://www.facebook.com/photo.phpfbid=690929467584538&set=a.185333081477515.45875.179497582061065&type=1

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Kohovolit.eu

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

7:34 Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

?Po dvouleté covidové pauze se studenti vrátili k dobrovolnému darování krve. V chebské transfúzní s…