Konferenci Strategické řízení evropských fondů předchází setkání ministrů zemí Visegrádské skupiny

25.01.2016 15:12 | Zprávy

Česká republika, která v současnosti předsedá zemím Visegrádské skupiny, pořádá 25. a 26. ledna 2016 setkání ministrů zemí V4 (České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska), s účastí Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska. Na tuto akci navazuje 26. a 27. ledna odborná konference „Strategické plánování a budoucnost kohezní politiky po roce 2020“.

Konferenci Strategické řízení evropských fondů předchází setkání ministrů zemí Visegrádské skupiny
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.
Hlavním cílem setkání ministrů zodpovědných za kohezní politiku bude diskuze o cílech, roli a možných modelech kohezní politiky po roce 2020. Akce se na pozvání ministryně Karly Šlechtové účastní i Corina Creţu, eurokomisařka pro regionální politiku. Na navazující konferenci mají účastníci možnost dozvědět se více o aktuálních postojích k tématu budoucnosti kohezní politiky a také je řečníci seznámí s příklady dobré i špatné praxe probíhajícího programového období 2014–2020.


„Obě akce, jak setkání zástupců zemí V4+4 i konference, si zaslouží pozornost, protože zde budou probírána velmi aktuální témata, která mohou ovlivnit postoj České republiky ke kohezní politice v dalších letech. Konferenci doporučuji všem, kterým není lhostejná aktuální situace v Evropě. Díky úspěšné aplikaci fondů EU můžeme totiž významně přispět ke zlepšení nejen v naší zemi,“ uvedla  ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Skrytá nádrž na naftu celníkům neunikla

19:28 Celní správa: Skrytá nádrž na naftu celníkům neunikla

Skrytou nádrž o objemu 500 litrů odhalili jihomoravští celníci při kontrole dodávkového vozu na dáln…