Kontaktní pracoviště úřadu práce v Praze 9 změní adresu

14. 5. 2015 20:03

Od 1. 6. 2015 budou Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR (ÚP ČR), která dosud sídlí v Újezdě na Lesy a v Praze Letňanech, poskytovat služby v oblasti nepojistných sociálních dávek (NSD) na nových adresách.

Kontaktní pracoviště úřadu práce v Praze 9 změní adresu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Obě kontaktní pracoviště ÚP ČR se přestěhují ve dnech 28. 5. a 29. 5. 2015. Pracoviště NSD pro správní obvod 21 (dosud Staroklánovická 260, Praha 9 – Újezd nad Lesy) přesídlí na adresu Sokolovská 14/324, Praha 9 – Vysočany.

Pracoviště NSD pro správní obvod 18 (dosud Bechyňská 639, Praha 9 – Letňany) se přestěhuje na adresu Jablonecká 724/6, Praha 9 – Prosek. Během stěhování budou moci klienti podávat i nadále žádosti o všechny druhy nepojistných sociálních dávek.

Lidem bude k dispozici podatelna na Kontaktních pracovištích ÚP ČR v Praze 9 (Vysočanská 14/324, Praha 9 – Vysočany a Jablonecká 724/6, Praha 9 – Prosek). Důvodem stěhování je snaha ÚP ČR zajistit klientům co nejlepší servis.

Od ledna 2012 přešla z obcí na Úřad práce ČR veškerá agenda nepojistných sociálních dávek. ÚP ČR zpracovává kromě příspěvků ze systému hmotné nouze a státní sociální podpory také dávky pěstounské péče, dávky pro osoby se zdravotním postižením (OZP) a příspěvek na péči.

Pro účely posuzování žádostí o dávky hmotné nouze a příspěvek na péči provádějí jeho zaměstnanci časově náročná sociální šetření v terénu. Rozsáhlou agendu momentálně doplnila i obsáhlá výměna průkazů OZP, která se týká v rámci republiky asi 230 tisíc klientů.

„Jde o skutečně obrovský záběr našich lidí, kteří musí umět poskytovat služby na vysoké odborné úrovni. A nejde jen o shromáždění podkladů, ale úzkou specializaci v rámci konkrétní oblasti. Tak abychom byli schopni klientům fundovaně poradit a vysvětlit jim, jak mají v konkrétní situaci postupovat. Zvlášť v době, kdy dochází k řadě legislativních změn,“ vysvětluje ředitelka Kontaktního pracoviště pro Prahu 9 Eva Lukešová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …