Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána

05.04.2017 15:48

V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.

Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Za první den krajský úřad přijal 387 žádostí. Ráno se před úřadem vytvořila fronta více než stovky žadatelů. Do příjmu žádostí  se zapojily všechny pracovnice podatelny a od 9.30 hodin přicházeli žadatelé přímo k přepážce bez fronty. Díky plynulosti příjmu žádostí se nevyskytly žádné incidenty.

Na tuto výzvu bylo připraveno přibližně 21 milionů korun. Jde v pořadí již o čtvrtou výzvu vyhlášenou Ústeckým krajem. V minulých letech šlo na výměnu kotlů celkem 210 milionů korun.  Na podzim letošního roku by měla být vyhlášena další výzva ve spolupráci s MŽP, kde bude možné žádat opět o dotace na všechny typy zdrojů tepla.

Maximální výše způsobilých výdajů je v této výzvě stanovena ve výši 150 000 Kč. Bližší informace najdete na webových stránkách www.kr-ustecky.cz (sekce Dotace a granty – Kotlíková dotace).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…