Kováci znovu vyjdou do ulic

08.10.2015 18:29 | Zprávy

Jihočeští kováci vyjdou příští týden do ulic. Tentokrát ovšem nemají v plánu žádný protestní mítink ani demonstraci za práva pracujících, ale pouze chtějí široké veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích.

Kováci znovu vyjdou do ulic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odbory KOVO

Lidé se tak budou moci dozvědět například podrobnosti o možnostech anonymního členství v Odborovém svazu KOVO, které je chrání před možnými represemi ze strany zaměstnavatelů, či získat zdarma radu specialisty v oblasti pracovně-právních vztahů.

Informační stánky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) budou k dispozici v pondělí 12. října od 11 do 18 hodin u hypermarketu Tesco mezi výstavištěm a sídlištěm Vltava v Českých Budějovicích. O den později, tedy v úterý 13. října pak ve stejný čas u Tesca v Soběslavské ulici v Táboře.

„Velmi užitečné budou nesporně služby pracovně-právní poradny. Tato problematika je pro veřejnost stále poměrně složitá a nepřehledná a to ať už se jedná o Zákoník práce, tak o novelizovaný Občanský zákoník,“ uvedl vedoucí jihočeského Regionálního pracoviště Odborového svazu KOVO v Českých Budějovicích Rudolf Tkáč.

Velký prostor kováci poskytnou také informacím o anonymním členství v OS KOVO. Strach z represí ze strany zaměstnavatelů je totiž podle statistik největšího tuzemského odborového svazu nejčastější příčinou obav ze zakládání nových odborových organizací. KOVO proto ve snaze pomoci zaměstnancům v těchto situacích umožnilo takzvané anonymní členství ve svých řadách. Jen od začátku roku této možnosti vstupu do odborů využily na jihu Čech bezmála dvě stovky lidí. Nové odborové organizace tak v současné době vznikají ve čtyřech jihočeských firmách, kde dosud odbory nepůsobily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…