Kovosvit MAS bude na ČVUT prezentovat nové produkty 3D tisku

08.11.2016 11:10 | Zprávy

Ve spolupráci s Výzkumným centrem pro strojírenskou výrobní techniku a technologii (RCMT), ČVUT v Praze, Fakultou strojní, vyvinula společnost Kovosvit MAS prototyp stroje, který umožňuje vytváření kovových dílů metodou 3D tisku a jejich následné obrábění v jednom pracovním prostoru. Ukázky dílů vyrobených touto moderní a unikátní technologií bude Kovosvit MAS prezentovat ve středu 9. listopadu v rámci Dne otevřených dveří ve foyer Fakulty strojní ČVUT v Praze Dejvicích.

Kovosvit MAS bude na ČVUT prezentovat nové produkty 3D tisku
Foto: Kovosvit MAS
Popisek: Pohled do vitríny s výrobky, vytvořenými HM technologií

„Jedná se o jedinou technologii pro vytváření kovových dílců (AM), jež byla kompletně vyvinuta v České republice. Stroj, který v příštím roce společně představíme a společnost Kovosvit MAS zahájí jeho sériovou výrobu, je z kategorie Hybrid Manufacturing (HM) kombinující plnohodnotnou generickou technologii (navařování kovu) a plnohodnotnou subtraktivní technologii pomocí frézování v pěti osách,“ představuje novinku Jan Smolík, vedoucí projektu na pracovišti RCMT.

Na prototypu stroje umožňujícího 3D tisk kovu a následné obrábění takto vyrobených dílců pracovali ve spolupráci s Kovosvitem MAS ve výzkumném centru RCMT od roku 2013. Výsledkem je unikátní produkt, jehož hlavní předností je relativně nízká cena 3D tisku: na takto vytvořeném dílci dosahují náklady 25 až 30 procent ceny nákladů konkurenčních technologií. Konečná cena dílce představuje 2500 až 3500 Kč na kilogram, což přibližuje 3D tisk k možnosti využití v běžném strojírenství.

Dvouplášťový tenkostěnný dílec v řezu
(materiál Konstrukční ocel; hmotnost 1,15 kg; rychlost vyroby 300 g/hod)

„V současné době probíhá patentové řízení a stroj, který umožní vyrábět dílce v pracovním prostoru 500x500x400 mm, bude představen na jaře příštího roku. Výrobky z prototypového stroje jsme poprvé prezentovali na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde se setkaly s velkým ohlasem a o naše zařízení předběžně projevilo zájem několik firem. Využitelný je například u oprav dílů, které se částečně opotřebovávají, nebo u výroby těch, kde je při obrobení odebrána většina použitého materiálu,“ uvedl Petr Heinrich, technický ředitel společnosti Kovosvit MAS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Apelujeme na zajištění energetické bezpečnosti za konkurenceschopné ceny

11:27 Hospodářská komora: Apelujeme na zajištění energetické bezpečnosti za konkurenceschopné ceny

Hospodářská komora České republiky podporuje novou strategii Evropské unie na ukončení dovozu ruskýc…