Kozel odstartuje oslavy 140 let pivovaru limitovanou retro edicí

21. 4. 2014 11:13

Pivovar ve Velkých Popovicích vaří pivo od roku 1874. Letos tedy oslaví 140 let od svého založení. V rámci oslav výročí pivovaru, které budou probíhat po celý rok, uvede velkopopovický pivovar na trh limitovanou edici šesti lahví s retro etiketami. Ty se objeví na lahvích piva velkopopovický Kozel Světlý, 11° a Černý. Limitovanou edici bude možné zakoupit do poloviny června.

Kozel odstartuje oslavy 140 let pivovaru limitovanou retro edicí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo
reklama

Legenda praví, že podobu pivních etiket dal kozlovi potulný francouzský malíř, který se potuloval světem a během cest zavítal i do Velkých Popovic. Tam si několik dní užíval pohostinství pana Rinhgoffera na jeho zámku i v pivovarském hostinci. Odvděčil se mu malbou kozla.

Tento motiv kozla se tedy objevuje na pivních lahvích tradičního českého piva od roku 1922, kdy si pivovar ve Velkých Popovicích zaregistroval značku a název Velkopopovický Kozel a přetrvává na lahvích, poutačích i plechovkách dodnes. „Retro etikety v limitované edici jsou inspirované bohatou historií původních kozlích etiket používaných na lahvích tradičního piva Velkopopovický Kozel,“ přiblížil vznik limitované edicemarketingový manažer značky Velkopopovický Kozel Karel Kraus.

Limitovaná edice lahví bude k dostání ve všech obchodechdo poloviny června. Hlavní oslava výročí pivovaru ve Velkých Popovicích proběhne na tradičním Dni Kozla v sobotu 14. června. Další informace o akcích spojených s oslavami výročí pivovaru najdete na webu www.kozel.cz nebo facebookové stránce www.facebook.com/KozelCZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SFŽP: Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů

22:02 SFŽP: Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů

Hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na proje…