Kraj Vysočina: Sociální podnikatelé z regionu se sešli na prvním modulu vzdělávání

26.02.2023 17:17 | Tisková zpráva

Kraj Vysočina připravil sérii šesti vzdělávacích modulů pro vedoucí pracovníky sociálních podniků z Vysočiny. První modul byl zaměřený na principy sociálního podnikání, jejich uplatnění v praxi, stav současné legislativy a analýzu potřeb a možností jejich řešení.

Kraj Vysočina: Sociální podnikatelé z regionu se sešli na prvním modulu vzdělávání
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Dvacítka účastníků z řad sociálních podnikatelů využilo nabídku kraje, která adekvátně reaguje na úskalí, kterým v současné době tito podnikatelé čelí. Nejsou to jen problémy, které souvisí se získáváním odbytu pro svoje výrobky nebo služby. 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47831 lidí
I když přínos těchto organizací pro společnost např. vytvářením pracovních míst pro znevýhodněné osoby je všem jasný, jsou oblasti, ve kterých mají tyto organizace specifické potřeby. Jedná se především o psychosociální podporu, vzdělávání, sociální rehabilitaci nebo například sociální bydlení a ergodiagnostiku.

„Vedle těchto přínosů se nám podařilo zohlednit i potřebu sociálních podnikatelů se vzájemně setkávat a sdílet svoje přístupy. Chtěli bychom je do budoucna začlenit i do dalších aktivit, které kraj připravuje a správně reagovat na jejich potřeby, např. v rámci hodnocení společenské odpovědnosti nebo dotačního poradenství,“ říká Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj.

V rámci prvního modulu školení vystoupily odbornice na sociální podnikání, které poukázaly na základní znaky pro srovnávání přístupů těchto podniků s ostatními podnikatelskými subjekty. Je to správně definovaná vize, nastavení organizační struktury a správně nastavené procesy. Mezi znaky úspěšných sociálních firem patří také správně nastavená firemní kultura a partnerství s dalšími místními organizacemi. Tyto organizace jsou také více přístupné pro zavádění inovačních aktivit.

Další setkání se uskuteční v prostorách krajského úřadu začátkem března tohoto roku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…