Kraj Vysočina finančně podpoří vodní záchranáře na Dalešické přehradě

21.11.2018 12:08

Kraj Vysočina podpoří Vodní záchrannou službu Českého červeného kříže Třebíč, která pomáhá lidem v nesnázích na Dalešické přehradě.

Kraj Vysočina finančně podpoří vodní záchranáře na Dalešické přehradě
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

 „Částka padesáti tisíc korun má pomoci s pořízením vybavení nové stanice první pomoci, která se v současné době dostavuje právě na Dalešické přehradě,“ informoval dnes po jednání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Vodní záchranná služba funguje na Dalešické přehradě více než dvacet let, ročně zasahuje u 250 až 300 různě naléhavých případů, nejen u přehrady, ale i v přilehlém kempu.

Finance od Kraje Vysočina chtějí vodní záchranáři využít konkrétně na nákup odpovídajícího vybavení zázemí v nové stanici, tedy na nákup základního nábytku a bílé techniky. Vodní záchranáři využívají stanici především v letní sezóně pro hlídkovou činnost, kterou poskytují zdarma na celé ploše přehrady, stále častěji i v přilehlém kempu. Spolek má aktuálně pět desítek dobrovolných členů, všichni dobrovolníci musí průběžně absolvovat kurzy vodních záchranářů, lezectví, řízení motorových vodních plavidel. Podle slov Petra Němce, předsedy třebíčských vodních záchranářů, je o členství zájem stále více mezi mladými lidmi. Vodní záchranáři pravidelně spolupracují s policií, hasiči i záchrankou, jejich přidanou hodnotou je zejména důvěrná znalost terénu a záludností přehrady. „Zásahů na přehradě v čase přibývá. Loni jsme zasahovali při likvidaci požáru člunu. Právě potápějící se plavidla pomáháme vytahovat často. Starosti nám dělají především majitelé motorových člunů, kteří nerespektují nařízení a ohrožují neohleduplnou jízdou nejen sebe, ale i ostatní návštěvníky přehrady. Nejčastěji pomáháme ošetřovat lehká zranění typu odřeniny, štípnutí hmyzem s alergickou reakcí, ale i pořezání nebo úrazy kotníků,“ vyjmenovává Petr Němec.

Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Třebíč je jediná svého druhu na Vysočině. Hospodaří ročně s necelým půlmilionem korun. Jejich činnost podporují úřady i ministerstva formou účelových dotací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Modernizace vsetínské stanice pokročila, cestující mají k dispozici nové zázemí

7:02 Správa železnic: Modernizace vsetínské stanice pokročila, cestující mají k dispozici nové zázemí

Ve Vsetíně se uskutečnilo slavnostní otevření společného odbavovacího terminálu pro železniční a aut…