Kraj chce dalších 15 sanitek pro jihomoravské záchranáře

03.06.2016 21:40 | Zprávy

Patnáct nových sanitek včetně infekčního speciálu a vozidla pro nadměrné pacienty, dále mikrobus pro hromadné zásahy a příslušné technické vybavení – takový má být výsledek projektu Technika pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje, který dnes schválila krajská rada.

Kraj chce dalších 15 sanitek pro jihomoravské záchranáře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

„Chceme fondy EU čerpat i na technické vybavení záchranky, dnes schválený projekt počítá celkem s cca 80 miliony korun. Kromě sanitek a mikrobusu půjde konkrétně o přístroje pro nepřímou srdeční masáž, monitory životních funkcí, přístroje pro umělou plicní ventilaci a detektory CO. Předpokládám, že bychom tento projekt realizovali v následujících dvou letech,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Část republiky zasáhne silná ledovka. České dráhy připravují preventivní opatření

16:10 Část republiky zasáhne silná ledovka. České dráhy připravují preventivní opatření

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před tvorbou silné ledovky, která od dnešního …