Kraj podpoří sportovní kluby dotací ve výši třiceti milionů korun

26.2.2016 9:11 dop.

Moravskoslezský kraj letos podpoří sportovní kluby, reprezentující kraj v nejvyšších celostátních soutěžích, částkou 30 milionů korun. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští zastupitelé. Díky dobrým výsledkům hospodaření v loňském roce chce kraj snížit výpadek financování sportu soukromou sférou.

Kraj podpoří sportovní kluby dotací ve výši třiceti milionů korun
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

„Sportovní kluby se v poslední době potýkají s finančními problémy. Jejich podporu omezily státní i soukromé společnosti, významný je i deficit zdrojů z hazardu. O nedostatku peněz na podporu sportu v našem regionu jsme diskutovali se zástupci většiny klubů, reprezentujících náš kraj v nejvyšších celostátních soutěžích. Rozhodli jsme se letos pomoci vyplnit mezeru ve financování dotací třicetimilionovou dotací, která pomůže 23 sportovním klubům,“ vysvětluje hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák s tím, že finanční podpora sportu přispívá k pozitivní prezentaci regionu v České republice i v zahraničí.

Kromě této dotace letos kraj rozdělí dalších 90 milionů korun na podporu sportovních aktivit (v loňském roce 48 milionů korun). Finance jsou už tradičně vyčleněny na sportovní svátky, jakými jsou Zlatá tretra, Závod míru, mezinárodní tenisový turnaj PROSPERITA OPEN nebo květnové Mistrovství Evropy v orientačním běhu v Jeseníkách. Kraj také významně podpoří vznik Olympijského parku Ostrava 2016 desetimilionovou dotací, určenou na produkční a organizační zabezpečení roadshow, technické vybavení a doprovodný program.

Dalších 15 milionů korun poskytne kraj na pořádání Kontinentálního poháru IAAF 2018, bude se podílet i na pořádání Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017. Další finance poslouží na pořádání sportovních soutěže základních a středních škol, Olympiádu dětí a mládeže a další projekty, podporující volnočasovou aktivitu mládeže.

„Situací ve sportovním prostředí se intenzivně zabýváme a snažíme se v oblasti podpory sportu angažovat co největší měrou. Je důležité, aby se zlepšovaly podmínky pro sportovní aktivity vrcholových sportovců, amatérů, dětí i mládeže,“ doplňuje hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Nejúspěšnější sportovce roku 2015 zástupci kraje už tradičně ocení na 14. ročníku slavnostního vyhlášení Sportovce roku 2015 9. března v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích.  Galavečer pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci se Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje a Moravskoslezskou krajskou organizací České Unie sportu. Ocenění čeká na sportovce v osmi kategoriích: mládež do 19 let, dospělí, družstva, trenéři a cvičitelé, handicapovaní sportovci, objev roku, síň slávy a hlavní cena hejtmana sportovec roku.

Dotaci ve výši 30 milionů korun MSK rozdělí mezi tyto kluby: 1. SC Vítkovice, Basketbalový klub NH Ostrava, Basketbalový klub Opava, Beskydský golfový klub, DHC Sokol Poruba, FBC OSTRAVA, FC Baník Ostrava, HANDBALL MARKETING, HbK Karviná, HC OCELÁŘI TŘINEC dorost, HC OCELÁŘI TŘINEC junioři, HC OCELÁŘI TŘINEC žáci, Hokejbal club Třinec, HOKEJOVÝ KLUB - HC VÍTKOVICE STEEL, Klub házené Kopřivnice, SKSB Ostrava, Sportovní basketbalová škola Ostrava, Sportovní klub Frýdlant nad Ostravicí, Sportovní klub policie Frýdek-Místek, Sportovní klub stolního tenisu Baník Havířov, Tělocvičná jednota Sokol Frýdek-Místek, Tělovýchovná jednota Ostrava, VK Ostrava.

VÍTE, ŽE…

… V MSK se pravidelně konají tenisové soutěže Davis Cup a Fed Cup, atletický mítink Zlatá tretra, mistrovství světa v ledním hokeji a řada dalších sportovních událostí?

… v rámci ankety Sportovec roku Moravskoslezského kraje bylo oceněno na 350 úspěšných sportovců i nadějných talentů?

… v budově krajského úřadu byla slavnostně otevřena sportovní síň slávy, která připomíná osobnosti spjaté s naším krajem?

… kraj je hostitelem nejprestižnějších mezinárodních sportovních akcí?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

17:17 České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

O 1,5 hodiny se prodlouží doba předprodeje rezervací, která bude u vybraných vlaků nově možná až do …