Krajská zdravotní: Mladá fronta a iDnes šíří nepravdivé informace

29. 10. 2012 17:40

Podle opakovaných dotazů novinářů lze jednoznačně soudit, že někdo šíří nepravdivé a zavádějící informace o probíhající veřejné zakázce na outsourcing ICT Krajské zdravotní, a. s. Důkazem jsou média Mladé fronty, která uvedla, že z nadcházejícího úterního jednání hodnotící komise má vzejít vítěz soutěže, o kterém má týž den ůdajně rozhodnout představenstvo Krajské zdravotní, a. s. (KZ, a. s.)

Krajská zdravotní: Mladá fronta a iDnes šíří nepravdivé informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ordinace vybavená přístroji. Ilustrační foto

Hodnotící komise v úterý 30. října zasedne ke svému šestému, a podle stádia činnosti rozhodně ne poslednímu jednání. Tuto informaci dostali všichni zástupci médií, kteří se na základě poplašných zpráv dotázali, redaktoři Mladé fronty zvládli informovat veřejnost bez konfrontace s informacemi z KZ, a. s. Společnost se informování (v mezích zákona) rozhodně nevyhýbala.

"Činnost hodnotící komise se po pěti jednáních stále nachází ve stadiu posuzování nabídek jednotlivých uchazečů, čímž reaguji na Váš dotaz k údajnému výběru uchazeče 30. října. Na tento den je pouze svolána další (šestá) schůzka hodnotící komise, o čemž museli být v kontextu zákona (s předstihem) uvědomeni uchazeči o veřejnou zakázku. Na Váš hlavní dotaz "bude li 30. října rozhodnuto o vítězi?", odpovídám nikoli, nebude, tato informace není pravdivá. Informuje li někdo Vás nebo vaší redakci v duchu Vašich dotazů, pak bych měl důvodné podezření, že se může dopouštět nezákonného jednání nebo prachobyčejně spekuluje." cituji své vyjádření těm novinářům, kteří se rozhodli nevycházet pouze z jednoho informačního zdroje.

Představenstvo KZ, a. s. se sejde na svém pravidelném (předem plánovaném) jednání v následujícím týdnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Krajská zdravotní, a.s.

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

9:20 Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

V Dolní Vltavici na břehu Lipna vznikl díky majitelům zdejšího penzionu 3D projekt který ukazuje, ja…