Královéhradecký kraj: 140 milionů na zajištění lékařské pohotovostní služby

10. 12. 2019 17:16

Královéhradecký kraj poskytne v roce 2020 svým nemocnicím na zajištění urgentní (neodkladné) akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče a zajištění lékařské pohotovostní služby 140 milionů korun. Dalších 6,5 milionu poputuje jako vyrovnávací platba za poskytování lékařské pohotovostní služby do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Dnes o tom rozhodli zastupitelé.

Královéhradecký kraj: 140 milionů na zajištění lékařské pohotovostní služby
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Zdraví obyvatel Královéhradeckého kraje a kvalitní zdravotní péče je naší prioritou. Zároveň chceme zajistit i dobré pracovní podmínky pro lékařský i nelékařský personál, proto našim nemocnicím poskytneme 140 milionů korun ve formě takzvané vyrovnávací platby,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Královéhradecký kraj poskytne pro zajištění urgentní (neodkladné) akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče a zajištění lékařské pohotovostní služby jednotlivým zdravotnickým zařízením v roce 2020 vyrovnávací platby ve výši:

ON Jičín a.s. – 34 924 463 Kč
ON Náchod a.s. – 67 644 132 Kč
ON Trutnov a.s. – 28 713 554 Kč
Městská nemocnice a.s. – 8 717 851 Kč

Smlouvy o závazku veřejné služby kraj uzavřel s nemocnicemi v roce 2016 na období 10 let.  Výši a rozdělení vyrovnávací platby schvaluje zastupitelstvo kraje na návrh zdravotnického holdingu a na základě žádosti samotných nemocnic.

„Při stanovení výše vyrovnávacích plateb pro jednotlivá zdravotnická zařízení na rok 2020 jsme vycházeli například z výročních zpráv či výsledků hospodaření zdravotnických zařízení za rok 2018 a předběžných výsledků za leden až září 2019,“ sdělil Aleš Cabicar.

Krajští zastupitelé také na prosincovém jednání také  schválili smlouvu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové, která stanovila výši vyrovnávací platby za poskytování lékařské pohotovostní služby v roce 2020 na 6,5 milionu korun.

„U této částky došlo ke snížení o 2,7 milionu korun, důvodem byly nové výnosy od zdravotních pojišťoven za pohotovost. Loni jsme s fakultní nemocnicí měli uzavřenou smlouvu na  poskytnutí vyrovnávací platby za lékařskou pohotovost ve výši osm milionů korun,“ dodal náměstek Cabicar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

22:49 Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

Celkem 22 kilometrů upravených tratí čeká na milovníky běžeckého lyžování v okolí městyse Frymburk n…