Královéhradecký kraj: Kuchyň trutnovské nemocnice prošla stavebními úpravami

16.12.2023 7:44 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj dokončil modernizaci stravovacího provozu v Oblastní nemocnici Trutnov. Stavební práce včetně dodávky kompletní gastrotechnologie vyšly na 36 milionů korun bez DPH. Úpravy probíhaly pouze uvnitř interiéru stravovacího objektu bez omezení provozu nemocnice. Zrekonstruovaná kuchyň obnoví plný provoz 16. prosince 2023.

Královéhradecký kraj: Kuchyň trutnovské nemocnice prošla stavebními úpravami
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Rekonstrukcí konkrétně prošel celý provozní úsek kuchyně ve druhém patře stávajícího stravovacího objektu. Kromě stavebních úprav jsme prostory vybavili nejnovějšími gastrotechnologiemi a zmodernizovali jsme přípravnu, chladírnu a výdejnu jídel. Důraz jsme také kladli na vysoké hygienické standardy a energetickou úsporu. Pro nemocnici jsme zajistili možnost vaření podle nejnovějších gastronomických trendů pro přípravu kvalitní stravy, která zachovává výživové hodnoty a chuť potravin. Věříme, že to ocení nejen pacienti, ale i zaměstnanci trutnovské nemocnice. Celá investice vyšla na 36 milionů korun bez DPH a hradili jsme ji z krajského rozpočtu,“ řekl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, odpovědný za krajské investice.

Rekonstrukci stravovacího objektu kraj zahájil v červnu letošního roku. Stavební práce zahrnovaly opravy střechy, úpravy vnitřní dispozice a technického zařízení budovy jako je kanalizace, rozvody vody, elektroinstalace, vzduchotechniky a ústředního topení. V prvním podlaží, kde se mimo jiné nachází sklady potravin, hrubé přípravny, kanceláře, úklidové prostory stavbaři zachovali původní stav, zhotovili nové rozvody a umožnili zásobování kuchyně pomocí nákladní rampy a třech obslužných výtahů. Celkovou rekonstrukcí prošlo druhé podlaží, ve kterém se nachází čisté přípravny, přípravny studené a teplé kuchyně, hlavní produkční varna, varna pro dietní kuchyni, úsek šokového zchlazování jídel, umývárny provozního nádobí a přepravních vozíků a termoportů pro přepravu jídel.

„Důležité bylo i hledisko zlepšení efektivity práce personálu kuchyně, například nový elektrický míchací kotel výrazně zjednoduší přípravy polévek či omáček a granulová myčka umožní umytí velkého množství nádobí bez jakékoli nutnosti předmývání,“ popsal náměstek Bulíček.

Po dobu trvání stavebních úprav nebylo možné objekt kuchyně využívat, stravování nemocnice zajišťovala pomocí dvou externích kuchyní v Trutnově, kde během noční směny personál připravoval jídlo na druhý den. Zrekonstruované nemocniční stravovací zařízení s kapacitou 700 jídel na směnu zahájí plný provoz 16. prosince a zajistí stravu pro 350 zaměstnanců, 300 pacientů a 50 jídel pro gastro rozvoz.

„Do trutnovské nemocnice v posledních letech významně investujeme. V roce 2020 jsme dokončili první etapu výstavby laboratoří a rekonstrukcí také prošly dvě patra pavilonu A. Připravujeme výstavbu budovy urgentního příjmu a navazujících oborů ARO a JIP. Také pokračuje soutěž na zhotovitele nového pavilonu oddělení klinické biochemie a nástavby provozně technického objektu E a v roce 2024 chceme zahájit stavbu parkovacího domu s kapacitou 275 parkovacích míst. Potřebu těchto investic osobně vnímám nejen kvůli významu města Trutnova, ale i s ohledem na celý region, “ doplnil hejtman Martin Červíček.

ON Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech interního lékařství, pediatrie, neurologie, chirurgie, ortopedie, gynekologie a porodnictví, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Zajišťuje celou řadu odborných poraden a ambulancí a disponuje širokou škálou diagnostických možností včetně nejmodernější magnetické rezonance. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

22:03 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

Celkem 22 elektrických jednotek RegioPanter, 15 motorových jednotek RegioFox, 17 lokomotiv Vectron a…