Královéhradecký kraj: Rada kraje projednala personální změny ve vedení krajského zdravotnictví

23.09.2019 16:34

Rada Královéhradeckého kraje dnes vzala na vědomí informaci o personálních změnách ve vedení krajského zdravotnictví. Radě informaci předal náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar s tím, že k 1. 2. 2020 na pozici předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu nastoupí současná statutární ředitelka náchodské nemocnice Ivana Urešová.

Královéhradecký kraj: Rada kraje projednala personální změny ve vedení krajského zdravotnictví
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Zároveň členové rady jednomyslně potvrdili gesční odpovědnost a pravomoc náměstka Aleše Cabicara v oblasti zdravotnictví s tím, že se zdrží jakéhokoli zasahování do výběru a jmenování nového ředitele Oblastní nemocnice Náchod. O jeho předpokládaném výběru bude náměstek Cabicar informovat radu do konce října tohoto roku.

„Rada kraje dnes vzala na vědomí personální změnu ve vedení krajského zdravotnictví, kdy současná ředitelka náchodské nemocnice Ivana Urešová k 1. 2. 2020 nastoupí na pozici předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Ivana Urešová působí na pozici statutární ředitelky náchodské nemocnice od srpna roku 2017. Současně s tím je členkou představenstva Zdravotnického holdingu KHK, kterému bude od 1. 2. 2020 předsedat.

„Děkuji paní ředitelce za dosavadní práci na pozici ředitele Oblastní nemocnice Náchod. Paní ředitelka se velmi osvědčila při stabilizaci nejsložitější části krajského zdravotnictví – nemocnice v Náchodě. Z tohoto důvodu ji bude svěřena odpovědnost za síť všech krajských nemocnic,“ sdělil náměstek zdravotnictví Aleš Cabicar.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a. s., zaštiťuje čtyři krajské oblastní nemocnice v Jičíně, Trutnově, Náchodě a ve Dvoře Králové nad Labem. Majoritním a jediným vlastníkem akciové společnosti je Královéhradecký kraj, jehož rada je zároveň valnou hromadou společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády při příležitosti oslav vzniku Československa zpřístupní Kramářovu vilu

15:39 Úřad vlády při příležitosti oslav vzniku Československa zpřístupní Kramářovu vilu

V pondělí 28. října 2019 bude veřejnosti zpřístupněna Kramářova vila, nacházející se v pražských Le…