Královéhradecký kraj: Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci

22.03.2023 16:09 | Tisková zpráva

Krajští radní schválili navýšení financování výstavby nových operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem o 12,5 milionu korun. Původní rozpočet investičního záměru za 95 milionů korun se tak zvýší na 107,5 milionu korun.

Královéhradecký kraj: Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Kraj za tyto peníze pořídí pro dva operační sály novou zdravotnickou technologii v hodnotě 10 milionů korun a provede další stavební úpravy, díky kterým v areálu nemocnice vzniknou nová parkovací místa.

„Za navýšené finanční prostředky pro provoz nových operačních sálů zakoupíme dva operační stoly s rentgenovými transparentními prvky, které umožní plynulý pohyb rentgenového přístroje od hlavy až po pánev pacienta. Sály také vybavíme laparoskopickou věží. Jedná se o pojízdnou věž, ve které jsou umístěny přístrojové jednotky s nástroji a lékařům umožní proniknou do dutiny břišní z drobného řezu, což pro pacienty znamená kratší dobu léčení a daleko menší zátěž pro organismus,“ upřesnil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za krajské investice.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38058 lidí

V královédvorské nemocnici vzniknou dva nové operační sály v nástavbě budovy laboratoří, kterou s hlavní budovou propojí nadzemní spojovací krček. V druhém nadzemním podlaží vedle sálů budou prostory sterilizace a provozní zázemí, ve třetím podlaží zase technické zázemí.

„Ve spolupráci s městem také vybudujeme účelovou komunikaci včetně nového sjezdu, který bude sloužit pro stavbu na dopravu stavebního materiálu tak, aby nynější hlavní vjezd do areálu mohl v době úprav bez problémů sloužit pacientům a návštěvníkům nemocnice a v budoucnu nemocnici poslouží jako druhý technický výjezd. Odstraníme i stávající dvoupodlažní objekt tzv. okál a na jeho místě celkem vznikne 21 nových parkovacích míst,“ doplnil náměstek Bulíček s tím, že z celkového rozpočtu celé akce za 107,5 milionu korun je nyní prostavěno zhruba 35,5 milionu korun.

Investiční záměr v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem kraj zahájil v květnu 2022 a dokončení projektu plánuje na srpen 2023. Dvorská nemocnice spolu s náchodskou, trutnovskou, jičínskou a rychnovskou tvoří páteřní síť krajského zdravotnictví. „Významně investujeme do všech našich zdravotnických zařízení, aby spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové tvořily funkční celek a obyvatelům i návštěvníkům našeho regionu nabídly špičkovou péči na úrovni 21. století,“ ukončil hejtman Martin Červíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Získání jednodušším způsobem další specializaci pro sestry

16:44 Ministerstvo zdravotnictví: Získání jednodušším způsobem další specializaci pro sestry

Ministerstvo zdravotnictví vydalo metodické doporučení pro započítání některých částí dříve absolvov…