Královéhradecký kraj letos vyplatil už 1,8 milionu korun za škody, způsobené vlky

05.11.2019 17:11 | Zprávy

Královéhradecký kraj od roku 2016 vyplácí chovatelům hospodářských zvířat náhradu škody, způsobené vlkem. Ze svého rozpočtu letos prozatím vyplatil přes 1,85 milionu korun v 27 vyřízených žádostech.

Královéhradecký kraj letos vyplatil už 1,8 milionu korun za škody, způsobené vlky
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„V posledních dvou letech vyplacená částka na náhradu škod výrazně stoupla. V roce 2017 Královéhradecký kraj vyplatil chovatelům 45 tisíc korun. V loňském roce částka stoupla na více než 520 tisíc korun. Z doposud vyplacených 27 žádostí za více jak 1,85 milionu korun je zřejmé, že v letošním roce za náhradu škod vyplatíme více než 2 miliony korun. Nejvíce hlášených událostí máme v oblastech Broumovska a Trutnovska,“ informoval radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma s tím, že Krajský úřad Královéhradeckého kraje v současnosti eviduje dalších 10 žádostí o náhradu škody za více než 320 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Stát neřídí své podíly ve firmách podle vlastních pravidel, sedm z 21 opatření zůstalo jen na papíře

13:21 NKÚ: Stát neřídí své podíly ve firmách podle vlastních pravidel, sedm z 21 opatření zůstalo jen na papíře

Ministerstva neřídí majetkové podíly v obchodních společnostech v souladu se „Strategií vlastnické p…