Královéhradecký kraj má nové mapy pro cykloturisty

11.03.2015 16:42

Královéhradecký kraj už má nové mapy pro milovníky cykloturistiky. Skladný balíček obsahuje zároveň informační brožury o nejatraktivnějších lokalitách regionu. První zájemci mohou dostat soubor map už v pátek 13. března na veletrhu Infotour a cykloturistika v hradeckém Aldisu.

Královéhradecký kraj má nové mapy pro cykloturisty
Foto: wikipedia.com
Popisek: Cyklista, ilustrační foto

V balení je hned šest map turisticky významných území Královéhradeckého kraje - Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí, Orlických hor a Podorlicka. Najdete v nich veškeré aktuální cyklotrasy a cyklostezky, trasy pro mountainbike a singletrack i cesty vhodné pro in-line bruslaře. Nechybí ani běžné turistické trasy. Informační brožury, které jsou také součástí balíčku, se potom věnují dvanácti vytipovaným atraktivním lokalitám Královéhradeckého kraje.

„Je to výsledek zakázky, kterou jsme mohli zadat díky evropským penězům z programu ROPu Severovýchod. Náklad je 60 tisíc kusů,“ říká náměstek hejtmana a radní pro cestovní ruch Otakar Ruml.

V mapách je vyznačena i související doprovodná infrastruktura, včetně turisticky zajímavých míst. Křest map proběhne 13. března na veletrhu Infotour a cykloturistika v hradeckém Aldisu a dále budou mapy k dispozici v informačních centrech kraje.

reklama

autor: Kr-kralovehradecky.cz

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…