Královéhradecký kraj má nové mapy pro cykloturisty

11. 3. 2015 16:42

Královéhradecký kraj už má nové mapy pro milovníky cykloturistiky. Skladný balíček obsahuje zároveň informační brožury o nejatraktivnějších lokalitách regionu. První zájemci mohou dostat soubor map už v pátek 13. března na veletrhu Infotour a cykloturistika v hradeckém Aldisu.

Královéhradecký kraj má nové mapy pro cykloturisty
Foto: wikipedia.com
Popisek: Cyklista, ilustrační foto

V balení je hned šest map turisticky významných území Královéhradeckého kraje - Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí, Orlických hor a Podorlicka. Najdete v nich veškeré aktuální cyklotrasy a cyklostezky, trasy pro mountainbike a singletrack i cesty vhodné pro in-line bruslaře. Nechybí ani běžné turistické trasy. Informační brožury, které jsou také součástí balíčku, se potom věnují dvanácti vytipovaným atraktivním lokalitám Královéhradeckého kraje.

„Je to výsledek zakázky, kterou jsme mohli zadat díky evropským penězům z programu ROPu Severovýchod. Náklad je 60 tisíc kusů,“ říká náměstek hejtmana a radní pro cestovní ruch Otakar Ruml.

V mapách je vyznačena i související doprovodná infrastruktura, včetně turisticky zajímavých míst. Křest map proběhne 13. března na veletrhu Infotour a cykloturistika v hradeckém Aldisu a dále budou mapy k dispozici v informačních centrech kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-kralovehradecky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Vzácní obojživelníci mají nové domovy

14:41 Liberecký kraj: Vzácní obojživelníci mají nové domovy

Liberecký kraj nechal v přírodních památkách na Českolipsku vybudovat celkem 40 tůní. Mají zlepšit k…