Královéhradecký kraj ocenil příslušníky složek IZS

10.5.2022 9:15 dop. | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj v neděli 8. května symbolicky na Den vítězství ocenil příslušníky složek integrovaného záchranného systému. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil tradičně před krajským sídlem na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj ocenil příslušníky složek IZS
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Pět desítek hasičů, policistů a záchranářů si přišlo převzít ocenění ať už za dlouholetou službu regionu a jeho obyvatelům, aktivní a obětavou činnost v rámci sboru nebo například za práci při likvidaci následků epidemie ptačí chřipky.

„Chci vám poděkovat za vaše každodenní nasazení, kdy pomáháte, chráníte a zachraňujete životy obyvatel nejen našeho regionu a při jakékoliv neočekávané události jste vždy tam, kde je to potřeba. Děkuji vám za to, že my, občané se na vás můžeme spolehnout kdykoliv je nejhůř, protože víme, že vy tady budete. Obrovské poděkování ale patří také vašim rodinám, které za vámi stojí a umožňují vám takto náročná povolání vykonávat, a přeji proto vám všem, abyste se za všech okolností za nimi ve zdraví vrátili domů,“ řekl během ceremoniálu hejtman Martin Červíček, který společně s prvním náměstkem Pavlem Bulíčkem a řediteli jednotlivých složek ocenění předal.

Kromě členů IZS si krajské ocenění převzal také Jakub Vejvoda. Jakub je příkladem toho, že si lidé umí navzájem pomáhat. Před časem to byl právě Jakub, kdo zachránil životy dvou lidí po havárii osobního vozidla, které těsně po tom, co je vytáhl z vozu, začalo hořet. Za záchranu života Jakuba Vejvodu kraj ocenil Medailí Královéhradeckého kraj I. stupně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká národní banka: Skončila platnost bankovek 100–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem

19:27 Česká národní banka: Skončila platnost bankovek 100–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem

Bankovky 100 Kč–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem už nelze standardně používat k hotovostním platb…