V první části workshopu seznámil přítomné Petr Očko, předseda TA ČR, s aktivitami TA ČR v oblasti zvýšení uplatnitelnosti výsledků VaV v praxi. Na jeho prezentaci navázal Mikuláš Pýcha, vedoucí Oddělení řízení kapitálu a technických rezerv v EGAP, který pohovořil o projektu EGAP na podporu exportu VaV, v rámci kterého společně s TA ČR EGAP vyhledává VaV projekty financované státem a pomáhá je komercionalizovat. Výsledkem takové podpory je pomoc české ekonomice i veřejným rozpočtům. Jako příklad úspěšné spolupráce uvedl vývoz senzorů společnosti Lešikar.
"Technologická agentura ČR se zaměřuje na podporu projektů s výsledky aplikovatelnými v praxi a jsme rádi, že se nám daří dlouhodobě podporovat úspěšné projekty spolupráce výzkumné sféry a firem, které k takovýmto přínosům vedou. Nyní ve spolupráci s partnery jako Sdružení pro zahraniční investice či EGAP nabízíme úspěšným řešitelům další podporu v tom, jak výsledky jejich projektů dostat do praxe a na české i zahraniční trhy," uvedl Petr Očko, předseda TA ČR.
V druhé části byly prezentovány tři projekty spolupráce VUT v Brně s významnými firmami. Projekt Vyztužování asfaltových vrstev pomocí sklovláknitých mříží, který vznikl ve spolupráci s firmou Saint-Gobain, představil Pavel Šperka z výzkumného Centra AdMas, které je součástí Fakulty stavební VUT.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva