Lesy ČR mají 40 návrhů na nové administrativní centrum v Hradci Králové

23.09.2016 14:10

Celkem čtyřicet návrhů nového administrativního centra Lesů České republiky v Hradci Králové předložili ve veřejné soutěži tuzemští i zahraniční architekti. Podmínky byly 12. července zveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek. Návrh bylo možné předložit do 22. září.

Lesy ČR mají 40 návrhů na nové administrativní centrum v Hradci Králové
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Dokumenty nyní zkontrolují experti na ekonomiku a energetické nároky staveb. Mezinárodní porota v čele s předsedkyní Dorte Mandrup-Poulsen z Dánska zasedne 12. a 13. října. Vybere pět postupujících návrhů do druhého kola soutěže. Porota znovu zasedne koncem ledna, vyhlásí pořadí, udělí ceny a odměny. „Poté návrhy představíme veřejnosti,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Do tří měsíců po ukončení soutěže uspořádají Lesy ČR v Hradci Králové dvě veřejné výstavy návrhů - v galerii U Přívozu ve Studijní a vědecké knihovně v Knihovně města Hradec Králové.

Kromě stavby nového sídla na Novém Hradci Králové by součástí projektu mělo být také parkoviště a veřejný park. Půjde-li vše podle plánu, centrum se dokončí v roce 2020. „Nové administrativní centrum bude ukázkou využití dřeva ve stavebnictví i obnovitelných zdrojů energie,“ dodal generální ředitel Szórád.

Podnik spolupracuje při přípravě centra s Českou komorou architektů, odborem hlavního architekta města Hradce Králové, vedením města i městských lesů. Nové centrum má nahradit současnou nevyhovující budovu z panelů ze 70. let minulého století.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

22:28 Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

Martin Hrbek, který je od října novým starostou Nové Pece se chce zaměřit na řešení problémů souvise…