Lesy ČR zvelebí území u zámku Náměšť nad Oslavou

08.09.2014 20:45

Lesy České republiky, s. p., zahajují realizaci projektu „Ošetření významných stromů v krajinné památkové zóně Náměšťsko“. Státní zámek Náměšť nad Oslavou se nachází na Třebíčsku v Kraji Vysočina. Kromě Lesů ČR se na financování bude podílet také Evropská unie prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, konkrétně z Operačního programu Životní prostředí.

Lesy ČR zvelebí území u zámku Náměšť nad Oslavou
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

V lesoparku, který se nachází u státní silnice Velká Bíteš – Náměšť nad Oslavou při vjezdu do města, specialisté odborně ošetří desítky perspektivních stromů s významnou kulturní a historickou hodnotou. Dojde k odstranění stromů nebezpečných a rovněž stromů s nízkou vitalitou a krátkodobou perspektivou.

Nová výsadba více než 200 vyspělých sazenic lesních i okrasných dřevin zvýší estetickou hodnotu této turisticky navštěvované lokality. Pro výsadbu jsou navrženy následující dřeviny: lípa malolistá, dub zimní, jeřáb břek, habr obecný, javor klen a také některé druhy rhododendronů.

Zahájení arboristických prací je plánováno na druhou polovinu měsíce září letošního roku. Lesy ČR se proto v předstihu návštěvníkům státního zámku a obyvatelům Náměště nad Oslavou omlouvají za dočasná omezení, která způsobí realizace projektu v průběhu podzimních měsíců. Ošetření stromů by mělo zajistit provozní bezpečnost v lesoparku během následujících let a to především kolem silnice, cest a parkoviště u státního zámku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lesy ČR

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

22:23 Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

Luis Alberto Arce Catacora, prezident Mnohonárodnostního státu Bolívie, a Kirill Komarov, první zást…