Lesy Praha: 1500 mladých stromů ze Stromovky potřebuje pravidelnou zálivku

19.08.2018 20:21

Dopady vysokých teplot a sucha se v průběhu léta ve všech parcích, stromořadích a na jiných zelených plochách, které spravujeme, snažíme mírnit pravidelnou zálivkou. Speciální péči potřebují hlavně mladé stromky v prvních několika letech od výsadby na stanovišti, neboť v té době jsou vůči vnějším vlivům nejvíce zranitelné.

Lesy Praha: 1500 mladých stromů ze Stromovky potřebuje pravidelnou zálivku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Například v největším pražském parku – v Královské oboře Stromovka – nyní roste na 1500 mladých stromků a solitérních keřů, které při zalévání rozhodně nesmíme vynechat. Kromě toho je ve Stromovce potřeba zalévat i trvalkové záhony, které dohromady pokrývají plochu o velikosti 1800 m2, a nové trávníky v centrální části parku.

Ve Stromovce se během letošního teplého a enormně suchého léta zalévá každý den už od brzkého rána. Na stromy, keře a záhony naši pracovníci denně spotřebují v průměru 30 m3 vody. Jednotlivé záhony se zalévají jednou za týden, ke každému stromu či keři se dostaneme jednou za cca 10 dní. Žíznivé jsou i trávníky. Zálivku dopřáváme hlavně těm travnatým plochám, které jsme postupně obnovili či nově založili kolem tří zrekonstruovaných a dvou nových rybníků v centrální části parku na dně bývalého Rudolfova rybníka. Denně pojmou minimálně 48 metrů krychlových vody a další metry vody jim poskytují rybníčky, ze kterých ji nabírá externí firma, jež nám se zaléváním trávníků pomáhá.

Podobné sucho jako letos bylo ve Stromovce i předloni, tehdy ale zahradníkům pomáhaly častější bouřky. Navzdory zálivce bohužel některé mladé stromy stejně schnou, protože jim přímé slunce listy spálilo. Kolik z celkového počtu mladých dřevin v parku letošní léto v pořádku přečká, budeme jistě vědět pravděpodobně až na jaře příštího roku. Je možné, že se mnohé z nich znovu zazelenají, hodně bude záležet na tom, kolik srážek s sebou přinese pomalu se blížící podzim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…