Lesy Praha: Limitovaná edice medu ke 100. výročí ČR je v prodeji

17. 10. 2018 22:28

Za několik málo dnů uplyne 100 let od založení Československé republiky a my jsme pro vás přichystali speciální dárek, kterým si toto zásadní jubileum moderních dějin Čechů a Slováků můžete ještě osladit. Právě nyní vydáváme limitovanou edici medu z pražských lesů, která bude k dostání do konce tohoto roku.

Lesy Praha: Limitovaná edice medu ke 100. výročí ČR je v prodeji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Med republiky zakoupíte v sídle naší organizace (ZDE - po telefonické domluvě s Petrou Fišerovou, tel.: 775 018 624), v Zahradnictví Ďáblice (ZDE), v ekocentru Prales (ZDE) a v občerstvení chuchelského zookoutku (ZDE) vždy během jejich otevírací doby. K dostání jsou sklenice ve třech velikostech, čtvrtkilová, půlkilová i kilová, všechny plné toho nejsladšího, co pražská příroda nabízí. Díky jedinečné etiketě vyrobené v omezeném počtu jen pro tuto příležitost med kromě milovníků zdravého mlsání potěší i sběratele.

Chov včel na území hlavního města sahá daleko do minulosti a za první republiky se o něj zasadil i náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Ten dobře věděl, že městské zahrady a parky se bez včel neobejdou. Pověřil proto tehdejšího architekta Josipa Plečnika, aby v jedné ze zahrad Pražského hradu vybudoval včelín. Inspirací mu byly tradiční vyřezávané dřevěné včelíny, které prezidenta zaujaly na Slovensku.

Včelín byl v Lumbeho zahradě na Pražském hradě postaven na přelomu 20. a 30. let a funguje dodnes. Naším dlouhodobým projektem Návrat včel do pražských lesů (více ZDE) v této krásné včelařské tradici pokračujeme. V současnosti spravujeme 15 včelnic po celé Praze. Včelí úly můžete spatřit například v Kunratickém lese, v Prokopském údolí, v Zahradnictví Ďáblice nebo v ekocentru Prales.

Ceník našeho medu k nahlédnutí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Dosavadní nájemce koupil v aukci ornou půdu v Líšťanech

22:35 ÚZSVM: Dosavadní nájemce koupil v aukci ornou půdu v Líšťanech

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech prodalo dva zemědělské pozem…