Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou

24.03.2019 23:33

Přísloví o dobrých holubech, kteří se vracejí, všichni důvěrně známe. Pracovníci Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy se však nedávno přesvědčili, že kromě dobrých holubů se mohou vracet například i zraněné poštolky.

Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha

Jedna taková se již podruhé během svého života dostala do péče naší záchranné stanice. Ke své smůle uvízla v ochranné síti na střeše obchodního domu v Praze 8. S její záchranou nám koncem února pomáhal i hasičský záchranný sbor.

K poštolce, zamotané v ochranné síti obchodního domu, nás zavolali kolemjdoucí, kteří jí svojí všímavostí zachránili život. Za asistence hasičů jsme ze zrádné sítě dravce vysvobodili a převezli jej do stanice na ošetření. K našemu překvapení měl pták na noze ornitologický kroužek, podle kterého jsme poznali, že se jedná o naši dávnou pacientku.

Poprvé jsme tohoto dravce ošetřili v roce 2012

Poprvé se k nám dostala už v roce 2012, kdy naše záchranná stanice začala oficiálně fungovat. Tehdy jsme ji vysvobodili z domu ve Veletržní ulici, kam zabloudila a nedokázala najít cestu ven. Podle našich údajů je poštolce minimálně devět let, což je pro dravce v městském prostředí úctyhodný věk. Díky tomu si tato pamětnice vysloužila jméno Babička Mary. Poštolka nebyla nijak raněná ani vyčerpaná, a tak jsme ji po třídenním pobytu v záchranné stanici mohli zase vypustit do volné přírody.

Volně žijící živočichové v Praze každý den narážejí na podobné pasti, kterých je městská zástavba plná. Ovšem díky velkému zájmu a všímavosti Pražanů každoročně zachráníme stovky zvířat, pro něž by se jinak tyto pasti staly osudnými.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

22:02 Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany absolvovalo další důležitou fázi hodnocení podle metodi…