Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci

5. 4. 2020 22:03

O tom, že ostré kovové zábrany proti holubům nejsou nic příjemného, se přesvědčil i poštolčí sameček v Loretánské ulici v Praze 1. Nedopatřením se mu totiž podařilo probodnout si dlouhým tenkým bodcem stehno skrz naskrz. Bodec mu sice v noze uvázl, ale poštolčí samec i přes zjevnou překážku dokázal létat a lovit.

Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha
reklama

O jeho nelehké situaci se pracovníci naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy dozvěděli ze sociálních sítí, kde na poraněnou poštolku svou fotografií upozornil fotograf Milan Artýszek. Poštolce hrozilo nebezpečí infekce a také riziko, že se svým nedobrovolným doplňkem někde zachytí a uvízne tam. Proto se ji naši zvířecí záchranáři rozhodli odchytit a bodec jí odstranit.

poštolka

S odchytem poraněného dravce pomohla klec s křečkem
(foto Milan Artýszek)

Chytit však zvíře, které má k dispozici celou oblohu, není právě snadné. Naštěstí i na to mají naši lidé své metody. V tomto případě hrál hlavní roli křeček a sklopec. Poštolka je totiž predátor a lovec a nenechá se nachytat na mrtvou potravu, a proto jsme ji museli nalákat na něco živého. Ale nemějte obavy, křeček byl po celou dobu v bezpečí klece, kde mu nehrozilo žádné nebezpečí. Svůj hrdinský úkol tento malý hlodavec splnil a po dvou dnech do sklopce poraněnou poštolku nalákal.

poštolka

Poštolku jsme převezli na ošetření
(foto Milan Artýszek)

Díky tomu jsme mohli našeho pacienta převézt k veterinární lékařce, která bodec vyndala a ránu mu vyčistila. Poštolčího samce, který kupodivu neutrpěl žádné vážné zranění, jsme ještě týž den vypustili zpět do volné přírody, aby na něj jeho poštolčí družka nemusela dlouho čekat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

22:19 Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

Již 20 let chrání ÚOOÚ osobní data občanů ČR. Přesně 1. června 2000 byl totiž zřízen jako nezávislý …