Letiště Praha dosáhlo po roce dalšího rekordu, odbavilo letos již 17 milionů cestujících

13.12.2019 21:49

Počtvrté v řadě padl na Letišti Václava Havla Praha historický rekord. Počet odbavených cestujících dosáhl dnes před polednem hranice 17 milionů v rámci jednoho kalendářního roku.

Letiště Praha dosáhlo po roce dalšího rekordu, odbavilo letos již 17 milionů cestujících
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Na dosavadních výsledcích za rok 2019 má velký podíl rozvoj přímých leteckých spojení, včetně dálkových linek, kterých je v provozu nejvíce v novodobé historii, stále vyšší obsazenost letadel i navyšování kapacit na stávajících linkách. Mezi nejoblíbenější destinace patří dlouhodobě Londýn, Amsterdam, Moskva nebo Paříž.

V průměru prošlo Letištěm Václava Havla Praha od začátku roku přibližně 49 tisíc cestujících denně. Nejvytíženějším měsícem byl doposud srpen, kdy v Praze odbavili 1.997.182 cestujících.

„Téměř přesně po roce slavíme další významný milník v historii pražského letiště. K dnešnímu dni jsme na Letišti Václava Havla Praha překonali hranici 17 milionů odbavených cestujících. Tímto vynikajícím výsledkem se ovšem letiště dostává na samotnou hranu svých provozních kapacit. Další nárůsty, se kterými počítáme také příští rok, již mohou být na úkor komfortu cestujících. Proto je potřeba co nejrychleji začít realizovat přípravné projekty dlouhodobého rozvoje letiště. S prvními projekty jsme již začali. V lednu příštího roku otevřeme čtvrtý ostrov s odbavovacími přepážkami na Terminálu 2 a pokračujeme také s rekonstrukcí třídírny zavazadel,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Rekordní počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha v letech 2016 – 2019

Rok

Počet odbavených cestujících

2016

13,07 milionů

2017

15,41 milionů

2018

16,78 milionů

2019 (k 13.12.)

17,00 milionů

Letiště Praha patří dlouhodobě k rostoucím letištím v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů cestujících. Za tři čtvrtletí roku 2019 vykázalo Letiště Praha 5,73% nárůst v počtu odbavených cestujících, zatímco evropský průměr byl 4,1 %. Za letošní říjen letiště zaznamenalo meziroční nárůst 8,13 % v porovnání s říjnem 2018 a podle nejnovějším výsledků byl velmi úspěšný i listopad, kdy letištěm prošlo o 6,7 % cestujících více.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

12:39 ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

CIIRC ČVUT spolupracuje s Pražským inovačním institutem